Наукова періодика України Журнал клінічних та експериментальних медичних досліджень


Вакалюк I. I. 
Динаміка показників судинно-тромбоцитарного гемостазу у хворих із постінфарктним кардіосклерозом залежно від наявності стеатозу печінки та модифікації способу життя / I. I. Вакалюк, Н. Г. Вірстюк // Журнал клінічних та експериментальних медичних досліджень. - 2018. - Т. 6, № 1. - С. 81–88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VSU_med_2018_6_1_12
Мета роботи - оцінити ефективність застосування антитромбоцитарної терапії у хворих із постінфарктним кардіосклерозом на тлі неалкогольної жирової хвороби печінки (НАЖХП) в стадії стеатозу. Об'єкт дослідження - 249 хворих (середній вік 54,2 +- 5,3 років) на стабільну ішемічну хворобу серця (ІХС). Серед них було виділено 160 осіб без НАЖХП (I група); 89 осіб із НАЖХП у стадії стеатозу (II група). Хворі II групи були розділені залежно від дотримання рекомендацій щодо модифікації способу життя. Усім хворим проводили загально-клінічне обстеження, електрокардіографію, ехокардіографію, коронарографію, ультразвукове дослідження печінки, оцінку функціонального стану печінки та тромбоцитарної ланки гемостазу, визначення рівня судинних розчинних молекули адгезії у крові. Всі хворі одержували стандартну терапію, що включала ацетилсаліцилову кислоту у дозі 75 мг на добу. Встановлено, що ефективність антитромбоцитарної терапії за показниками агрегаційної активності тромбоцитів залежала від наявності НАЖХП та, відповідно, застосованих підходів до модифікації способу життя. Зокрема, доведено достатню ефективність антитромбоцитарної терапії у хворих без НАЖХП. Окрім того, подібна ефективність мала місце у хворих зі стеатозом печінки за умов дотримання ними рекомендацій щодо модифікації способу життя. Проте, все ж таки достатнього контролю тромбоцитарної ланки гемостазу у таких хворих не було досягнуто під впливом 3-місячного лікування. Це зумовлює необхідність застосування тривалого антитромбоцитарного лікування у даної категорії хворих. Отже, включення рекомендацій щодо модифікації способу життя до комплексного лікування хворих на стабільну ІХС, поєднану з НАЖХП у стадії стеатозу сприяє більш ефективному контролю тромбоцитарної ланки гемостазу та ендотеліальної функції у порівнянні з такими пацієнтами, які не дотримуються відповідних рекомендацій.
  Повний текст PDF - 1.116 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Вакалюк I.
  • Вірстюк Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Вакалюк I. I. Динаміка показників судинно-тромбоцитарного гемостазу у хворих із постінфарктним кардіосклерозом залежно від наявності стеатозу печінки та модифікації способу життя / I. I. Вакалюк, Н. Г. Вірстюк // Журнал клінічних та експериментальних медичних досліджень. - 2018. - Т. 6, № 1. - С. 81–88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VSU_med_2018_6_1_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Вірстюк Наталія Григорівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського