Наукова періодика України Журнал клінічних та експериментальних медичних досліджень


Білозецький І. І. 
Оцінка ефективності превентивної і післяопераційної аналгезії при переломах лицьового скелету / І. І. Білозецький // Журнал клінічних та експериментальних медичних досліджень. - 2017. - Т. 5, № 3. - С. 924–929. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VSU_med_2017_5_3_11
Мета дослідження - встановити ефективність ретардованих форм диклофенаку у превентивній і післяопераційній аналгезії за умов лікування переломів лицевого скелету. Обстежено 32 пацієнтів, що було прооперовано з приводу переломів лицевого скелету за допомогою методу металостеосинтезу та рандомізовано в групи за трьома режимами лікування. Хворі I групи одержували орально кеторолак 10 мг після операції, II групи - пролонгований диклофенак 100 мг у післяопераційному періоді, III - пролонгований диклофенак 100 мг одноразово до операції - в післяопераційному періоді. Для оцінки болю використовували 100-мм візуальну аналогову шкалу (ВАШ). Набряк визначали за методом, запропонованим в своїх дослідженнях Ustun et al., (2003). Тризм жувальної мускулатури визначали в мм як відстань між різцями верхньої та нижньої щелеп за максимально відкритого роту. Набряк обличчя та тризм визначали на 1, 3, 5, 7 день після операції. Встановлено, що через годину після операції найменша інтенсивність болю спостерігалася за умов використання ретардованих форм диклофенаку в перед- та післяопераційний періоди. З третьої до шостої години післяопераційного періоду відбувалось зростання інтенсивності болю у всіх хворих, причому в I та II групах його значення мали суттєві відмінності між собою і достовірно вищими, ніж у пацієнтів III групи. Темпи стихання больового синдрому в динаміці були швидшими у пацієнтів III групи з переважанням аналгетичної активності диклофенаку над кеторолаком. Аналогічна тенденція встановлена й на 24, 48 і 72 години післяопераційного періоду. Аналіз кількісних показників тризму та набряку обличчя свідчив про найбільш ефективні результати лікування у хворих, які приймали ретардовані форми диклофенаку (5 і 7 днів)), ніж у тих, кому призначали кеторолак (на 8 день). Висновки: результати одержаних даних надають змогу зробити висновки, що превентивне призначення нестероїдних протизапальних засобів у передопераційному періоді є найбільш ефективним заходом для анальгезії, зменшення запалення в ділянці операції та відновлення функції у післяопераційному періоді. Використання ретардованих форм диклофенаку свідчить про суттєво потужнішу у порівнянні з кеторолаком протибольову і протизапальну дію у пацієнтів після хірургічних втручань з приводу переломів лицьового скелету.
  Повний текст PDF - 427.34 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Білозецький І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Білозецький І. І. Оцінка ефективності превентивної і післяопераційної аналгезії при переломах лицьового скелету / І. І. Білозецький // Журнал клінічних та експериментальних медичних досліджень. - 2017. - Т. 5, № 3. - С. 924–929. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VSU_med_2017_5_3_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Білозецький Іван Ігорович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського