Наукова періодика України Вісник фармації


Кисличенко В. С. 
Порівняльне вивчення флавоноїдів груші звичайної листя сортів ноябрська, лісова красуня та лимонка / В. С. Кисличенко, О. М. Новосел, В. В. Король // Вісник фармації. - 2019. - № 2. - С. 11-14. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPhC_2019_2_5
Мета роботи - вивчити якісний склад та визначити кількісний вміст флавоноїдів у груші звичайної листі сортів Ноябрська, Лісова красуня та Лимонка. Як об'єкти дослідження було обрано груші звичайної листя сортів Ноябрська, Лісова красуня та Лимонка. Ідентифікацію флавоноїдів здійснювали за допомогою якісних реакцій та хроматографії у тонкому шарі сорбенту. Кількісний вміст визначали за допомогою спектрофотометричного методу. У листі груші звичайної сортів Ноябрська, Лісова красуня та Лимонка за допомогою якісних реакцій встановлено наявність флавоноїдів. За методом хроматографії у тонкому шарі сорбенту листя груші сортів, що досліджувалися, було ідентифіковано серед глікозидів космосіїн, цинарозид, астрагалін, рутин, гіперозид, кверцитрин, ізокверцитрин, серед агліконів - апігенін, лютеолін, кемпферол, кверцетин. Вміст флавоноїдів у перерахунку на рутин у листі груші звичайної сортів Ноябрська, Лісова красуня та Лимонка склав <$E2,88~symbol С~0,07> %, <$E1,31~symbol С~0,03> % та <$E1,64~symbol С~0,03> % відповідно. Висновки: дослідження якісного складу та кількісного вмісту флавоноїдів у листі груші звичайної сортів Ноябрська, Лісова красуня та Лимонка показало, що вони за вмістом не поступаються дикорослій груші та можуть бути додатковим джерелом одержання флавоноїдів з метою створення на їх основі препаратів рослинного походження.Мета роботи - вивчити якісний склад та визначити кількісний вміст флавоноїдів у груші звичайної листі сортів Ноябрська, Лісова красуня та Лимонка. Як об'єкти дослідження було обрано груші звичайної листя сортів Ноябрська, Лісова красуня та Лимонка. Ідентифікацію флавоноїдів здійснювали за допомогою якісних реакцій та хроматографії у тонкому шарі сорбенту. Кількісний вміст визначали за допомогою спектрофотометричного методу. У листі груші звичайної сортів Ноябрська, Лісова красуня та Лимонка за допомогою якісних реакцій встановлено наявність флавоноїдів. За методом хроматографії у тонкому шарі сорбенту листя груші сортів, що досліджувалися, було ідентифіковано серед глікозидів космосіїн, цинарозид, астрагалін, рутин, гіперозид, кверцитрин, ізокверцитрин, серед агліконів - апігенін, лютеолін, кемпферол, кверцетин. Вміст флавоноїдів у перерахунку на рутин у листі груші звичайної сортів Ноябрська, Лісова красуня та Лимонка склав <$E2,88~symbol С~0,07> %, <$E1,31~symbol С~0,03> % та <$E1,64~symbol С~0,03> % відповідно. Висновки: дослідження якісного складу та кількісного вмісту флавоноїдів у листі груші звичайної сортів Ноябрська, Лісова красуня та Лимонка показало, що вони за вмістом не поступаються дикорослій груші та можуть бути додатковим джерелом одержання флавоноїдів з метою створення на їх основі препаратів рослинного походження.
  Повний текст PDF - 426.295 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кисличенко В.
  • Новосел О.
  • Король В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кисличенко В. С. Порівняльне вивчення флавоноїдів груші звичайної листя сортів ноябрська, лісова красуня та лимонка / В. С. Кисличенко, О. М. Новосел, В. В. Король // Вісник фармації. - 2019. - № 2. - С. 11-14. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPhC_2019_2_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кисличенко Вікторія Сергіївна (1958–) (фармацевтичні науки)
  • Новосел Олена Миколаївна (1971–) (фармацевтичні науки)
  • Король Вікторія Вікторівна (1968–) (фармацевтичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського