Наукова періодика України Вісник фармації


Яковлєва Л. В. 
Клініко-економічний аналіз фармакотерапії пацієнтів з хронічним панкреатитом у закладі охорони здоров'ям Дружківки / Л. В. Яковлєва, О. О. Герасимова, С. С. Шершньова, Н. О. Матяшова // Вісник фармації. - 2019. - № 1. - С. 46-52. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPhC_2019_1_11
Мета роботи - визначення відповідності фармакотерапії пацієнтів з хронічним панкреатитом (ХП) медико-технологічним документам за допомогою клініко-економічного аналізу. Проаналізовано 94 історії хвороби пацієнтів з ХП віком від 25 до 65 років, які проходили лікування в терапевтичному відділенні одного із закладів охорони здоров'я (ЗОЗ) м. Дружківка. Період дослідження - 2015 - 2017 рр. Клініко-економічний аналіз призначеної даним пацієнтам фармакотерапії проводили за допомогою АВС-, VEN- та частотного аналізів. Встановлено, що більшість призначених лікарських засобів (ЛЗ) рекомендована клінічними протоколами для фармакотерапії основного (ХП) та супутніх захворювань, діагностованих у досліджуваних пацієнтів, та наявна в Державному формулярі лікарських засобів України (ДФЛЗУ) (відповідно, 80,25 та 91,36 %). На ЛЗ, присутні у вищезазначених документах, припадає більшість усіх лікарських призначень (відповідно, 67,50 та 94,72 %). На них витрачена більшість грошових коштів, пов'язаних з фармакотерапією пацієнтів з ХП (відповідно, 60,00 та 87,17 %). Висновки: співставлення результатів АBC-, VEN- та частотного аналізів показало, що основні напрямки фармакотерапії пацієнтів з ХП в терапевтичному відділенні одного з ЗОЗ м. Дружківка відповідають чинним на момент дослідження клінічним протоколам надання медичної допомоги пацієнтам з ХП та супутніми захворюваннями, які були діагностовані у досліджуваних пацієнтів, а вибір торгових найменувань ЛЗ здійснювався переважним чином відповідно до ДФЛЗУ. Але значна кількість лікарських призначень та значна частина витрат пов'язана з другорядними ЛЗ, відсутніми в клінічних протоколах (відповідно, 32,50 % призначень та 40,00 % витрат). Тому в цілому реальна фармакотерапія пацієнтів з ХП у терапевтичному відділенні одного з ЗОЗ м. Дружківка не є раціональною з клінічної та економічної точок зору і потребує подальшої корекції відповідно до даних медико-технологічних документів. Оптимізація фармакотерапії пацієнтів з ХП у даному відділенні та грошових коштів на її проведення можлива за рахунок виключення зі схем лікування витратного та відсутнього в клінічних протоколах та ДФЛЗУ засобу, що впливає на травну систему та метаболічні процеси, "Солкосерил". На нього припадає 0,83 % всіх лікарських призначень та витрачено 5,70 % від загальної суми витрат на ЛЗ.
  Повний текст PDF - 489.394 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Яковлєва Л.
  • Герасимова О.
  • Шершньова С.
  • Матяшова Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Яковлєва Л. В. Клініко-економічний аналіз фармакотерапії пацієнтів з хронічним панкреатитом у закладі охорони здоров'ям Дружківки / Л. В. Яковлєва, О. О. Герасимова, С. С. Шершньова, Н. О. Матяшова // Вісник фармації. - 2019. - № 1. - С. 46-52. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPhC_2019_1_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Яковлєва Людмила Василівна (медичні науки)
  • Яковлєва Лариса Василівна (1947–) (фармацевтичні науки)
  • Герасимова Ольга Олександрівна (медичні науки)
  • Матяшова Наталія Олександрівна (фармацевтичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського