Наукова періодика України Вісник фармації


Hordiei K. R. 
The study on the elemental composition of the feverfew herb (Tanacetum parthenium (L.) Schultz bip.) / K. R. Hordiei, T. M. Gontova, M. Yu. Zolotaikina // Вісник фармації. - 2018. - № 3. - С. 25-29. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPhC_2018_3_7
Макро- та мікроелементи впливають на життєві функції рослин, є невід'ємною складовою лікарської рослинної сировини і відіграють значну роль у фармакологічній активності рослинних лікарських засобів. Доцільність визначення вмісту важких металів обумовлена вимогами до якості сировини. У рамках стандартизації серій сировини маруни дівочої - Tanacetum parthenium (L.) Schultz bip. було проведено порівняльне вивчення елементного складу трави в залежності від регіону заготівлі. Мета роботи - проаналізувати ступінь накопичення макро- та мікроелементів у 7 серіях трави маруни дівочої, заготовленої в різних областях України. Об'єктом дослідження були серії трави маруни дівочої, зібраної у 7 областях України. Накопичення макро- та мікроелементів визначали методом атомно-адсорбційної спектроскопії з атомізацією в повітряно-ацетиленовому полум'ї на приладі КАС-120 на базі НТК "Інститут монокристалів" НАН України. В результаті проведеного дослідження у всіх серіях ЛРС виявлено та визначено вміст 18 елементів. Переважна кількість калію визначена у зразках з Харківської, Житомирської та Полтавської областей. Вміст кальцію переважав у зразках з Харківської, Житомирської та Черкаської областей. Найбільший вміст силіцію та магнію спостерігався у зразках з Харківської та Житомирської областей. Серед мікроелементів у траві марунив найменшій кількості знаходились нікель, молібден і плюмбум. Вміст кобальту, кадмію, арсенута меркурію знаходився в межах гранично допустимих концентрацій. Висновки: вперше методом атомно-адсорбційної спектрофотометрії вивчено накопичення макро- та мікроелементів у зразках трави маруни дівочої, заготовлених у різних областях України. Проведені дослідження свідчать про значний вміст калію, кальцію, силіцію та магнію в усіх зразках сировини.
  Повний текст PDF - 494.116 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Hordiei K.
  • Gontova T.
  • Zolotaikina M.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Hordiei K. R. The study on the elemental composition of the feverfew herb (Tanacetum parthenium (L.) Schultz bip.) / K. R. Hordiei, T. M. Gontova, M. Yu. Zolotaikina // Вісник фармації. - 2018. - № 3. - С. 25-29. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPhC_2018_3_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Гонтова Тетяна Миколаївна (1969–) (фармацевтичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського