Наукова періодика України Вісник фармації


Osmachko А. P. 
Carboxylic acids of phenolic complexes from Veronica teucrium L. / А. P. Osmachko, А. М. Kovaleva, Т. V. Ilyina, О. M. Коshovyi // Вісник фармації. - 2017. - № 3. - С. 21-27. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPhC_2017_3_6
Мета роботи - порівняльне хромато-мас-спектрометричне дослідження низькомолекулярних аліфатичних, ароматичних і жирних кислот у фенольних комплексах, одержаних з квіток, листя і кореневищ вероніки широколистої (V. teucrium L.). Фенольні комплекси з квіток, листя і кореневищ одержували за допомогою методу вичерпної циркуляційної екстракції в апараті Сокслета. Аналіз метилових естерів кислот проводили за методом хромато-мас-спектрометрії на хроматографі 5973N/6890N MSD/DS Agilent Technologies (USA). Введення проби в хроматографічну капілярну колонку HP-INNOWAX (0,25 мм <$Etimes> 30 м) проводили в режимі splitless. Ідентифікацію метилових естерів кислот проводили на основі розрахунку еквівалентної довжини аліфатичного ланцюга (ECL) з використанням даних бібліотеки мас-спектрів NIST 05 і Willey 2007 у поєднанні з програмами для ідентифікації AMDIS і NIST; також порівнювали час утримання естерів з часом утримання стандартних сполук (Sigma). Для кількісних розрахунків використовували метод внутрішнього стандарту. В результаті дослідження вперше в фенольних комплексах квіток, листя і кореневищ вероніки широколистої було ідентифіковано низькомолекулярні аліфатичні, жирні й ароматичні кислоти та встановлено їх кількісний вміст: у комплексі квіток 2,34 %, у комплексі листя - 2,78 %, у комплексі кореневищ - 2,10 %. У фенольному комплексі квіток переважають низькомолекулярні аліфатичні кислоти (малонова, левулінова, бурштинова, 3-гідрокси-2-метілглутарова); жирні кислоти (пальмітинова і ліноленова); ароматичні кислоти (ванілінова, n-кумарова, n-гідроксибензойна). У фенольному комплексі листя домінуючими сполуками є низькомолекулярні аліфатичні кислоти (малонова, левулінова, бурштинова, 3-гідрокси-2-метилглутарова, яблучна); жирні кислоти (пальмітинова, олеїнова, лінолева, ліноленова); ароматична кислота (ферулова). У фенольному комплексі кореневищ домінуючими сполуками є низькомолекулярні аліфатичні кислоти (левулінова, бурштинова, яблучна); жирні кислоти (пальмітинова, стеаринова, олеїнова, лінолева, ліноленова); ароматичні кислоти (вератрова, ванілінова, бузкова, ферулова). Висновки: в результаті дослідження вперше ідентифіковано у фенольних комплексах: з квіток 40 низькомолекулярних аліфатичних, жирних і ароматичних кислот, з листя 39, з кореневищ 38. Вміст карбонових кислот у фенольних комплексах становить: з квіток 2,34 %, з листя 2,78 %, з кореневищ 2,10 %. Встановлено, що сировина вероніки широколистої є джерелом важливих біологічно активних кислот з різною фармакологічною дією.
  Повний текст PDF - 763.437 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Osmachko А.
  • Kovaleva А.
  • Ilyina Т.
  • Коshovyi О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Osmachko А. P. Carboxylic acids of phenolic complexes from Veronica teucrium L. / А. P. Osmachko, А. М. Kovaleva, Т. V. Ilyina, О. M. Коshovyi // Вісник фармації. - 2017. - № 3. - С. 21-27. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPhC_2017_3_6.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського