Наукова періодика України Вісник Полтавської державної аграрної академії


Локес-Крупка Т. П. 
Клінічні та морфометричні показники у свійських кота і собаки за наявності ожиріння, що зумовлено цукровим діабетом / Т. П. Локес-Крупка, М. І. Цвіліховський // Вісник Полтавської державної аграрної академії. - 2019. - № 3. - С. 221-227. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPDAA_2019_3_32
Проведено визначення та аналіз клінічних, морфометричних показників свійських котів і собак за наявності цукрового діабету (ЦД) залежно від типу, а також порівняно морфометричні показники у разі ожиріння під час ЦД з показниками тварин, хворих на аліментарне ожиріння. Дослідження проводили на базі клінік ветеринарної медицини м. Полтава: клініки при кафедрі терапії імені професора П. І. Локеса Полтавської державної аграрної академії, "Vet Line", "Vet Comfort". Визначено порідну та вікову схильності до розвитку ЦД у тварин компаньйонів залежно від типу хвороби; встановлювали характерні клінічні ознаки для котів та собак, хворих на ЦД обох типів; провели морфометричні заміри та розрахунки вгодованості собак і котів, хворих на ЦД обох типів, порівнюючи їх з результатами у свійських собак і котів за наявності ожиріння аліментарного генезу. Визначено порідну схильність свійських котів і собак до ЦД залежно від типу. Виявлено, що на 1-тип частіше страждають коти перської породи, на 2-тип - безпорідні. Із зареєстрованих випадків ЦД свійських собак найчастіше патологію реєстрували у тварин порід лабрадор-ретрівер та пудель. Проведено аналіз вікової динаміки розвитку ЦД у свійського кота. З'ясовано, що найбільша кількість тварин із зазначеною патологією виявлена у віковій категорії понад 10 років. Наступна група за чисельністю - це тварини за віком 7 - 9 років. У собак найчастіше патологію на фоні ожиріння реєструють у тварин старше десятирічного віку. Стосовно 1-го типу хвороби - схильні свійські собаки віком від семи років та старше. Визначено основні клінічні ознаками за наявності ЦД у свійських собаки і кота (загальна слабкість, пригнічення та погіршення якості шерсті, а також гіпо- та анорексія). Доведено високу подібність морфометричних показників тварин обох видів як за аліментарного, так і за ендогенного ожиріння. Зареєстровано значну різницю морфометричних показників в умовах різних типів ЦД як у свійських котів, так і в собак. У котів за наявності ЦД 1-типу вміст жирової тканини в організмі нижчий у 3,1 рази порівняно з тваринами з 2-типом, а в собак у 2,8 рази. Достовірно відрізняється у свійських котів і маса тіла, у тварин з 2-типом хвороби вона у 3,3 більша, ніж у тварин із 1-типом діабету.
  Повний текст PDF - 1.087 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Локес-Крупка Т.
  • Цвіліховський М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Локес-Крупка Т. П. Клінічні та морфометричні показники у свійських кота і собаки за наявності ожиріння, що зумовлено цукровим діабетом / Т. П. Локес-Крупка, М. І. Цвіліховський // Вісник Полтавської державної аграрної академії. - 2019. - № 3. - С. 221-227. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPDAA_2019_3_32.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Локес-Крупка Терезія Петрівна (ветеринарні науки)
  • Цвіліховський Микола Іванович (1961–) (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського