Наукова періодика України Вісник Полтавської державної аграрної академії


Бурлака О. А. 
Експериментальні дослідження процесу транспортування зерна елеватором зернозбирального комбайну / О. А. Бурлака, С. В. Яхін, В. В. Дудник // Вісник Полтавської державної аграрної академії. - 2019. - № 1. - С. 232-240. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPDAA_2019_1_30
Мета дослідження - обгрунтування способу контролю параметрів проходження зернового потоку різних сільськогосподарських культур у скребковому елеваторі зернозбирального комбайна за допомогою удосконаленого датчика ємнісно-хвильового типу. Первинні дані експериментальних досліджень, що були одержані за допомогою спеціально розробленої установки, оброблені за допомогою методів математичного та статистичного аналізу. Якість транспортування зерна скребковими елеваторами, що використовуються на зернозбиральних комбайнах та у транспортних лініях зернопереробних підприємств, не відповідає сучасним вимогам - спостерігається неповнота розвантаження, подрібнення частини зерна скребками, ланцюгом та зірочками елеватора, не враховуються умови роботи транспортної зернової системи комбайна при обмолоті маловрожайних культур зі значною перевагою у врожаї незернової частини. При дослідженні особливості руху зерна, що транспортується і розвантажується скребковим елеватором, була вдосконалена та використана експериментальна установка, що дообладнана системою контролю інтенсивності транспортування. При проведенні частини експериментальних досліджень вивчалися відображення інтенсивності потоку Y та його залежність від продуктивності елеватора X1 і швидкості транспортування X2. Для описування залежності Y від X1 та X2 для кожного виду сільськогосподарських культур використовувалася множинна лінійна регресія. За результатами експериментів інтенсивність зернового потоку можливо розглядати як ступінь завантаження скребкового елеватора відносно номінального значення. У транспортних системах зернопереробних машин така інтенсивність майже завжди номінальна, а на зернозбиральних комбайнах спостерігається часткове неповне завантаження за рахунок різнопланових умов збирання врожаю. Спроектована, виготовлена та використана в дослідженнях експериментальна установка, як об'єкт інтелектуальної власності, захищена патентами на винахід та патентами на корисну модель. Також має патентний захист спосіб дослідження технологічних процесів транспортування зерна елеватором. Останнє підтверджує наукову новизну цієї публікації. Результати дослідження використані при удосконаленні зернотранспортної лінії зернозбирального комбайна КЗС-9-1 "Славутич" та є вагомими для подальшої оптимізації режимів транспортування зерна подібними скребковими елеваторами.
  Повний текст PDF - 600.831 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бурлака О.
  • Яхін С.
  • Дудник В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бурлака О. А. Експериментальні дослідження процесу транспортування зерна елеватором зернозбирального комбайну / О. А. Бурлака, С. В. Яхін, В. В. Дудник // Вісник Полтавської державної аграрної академії. - 2019. - № 1. - С. 232-240. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPDAA_2019_1_30.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бурлака Олексій Анатолійович (1973–) (технічні науки)
  • Дудник Володимир Васильович (1983–) (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського