Наукова періодика України Вісник Полтавської державної аграрної академії


Корчан Л. М. 
Спосіб знезараження гною і отримання з нього високоякісного добрива / Л. М. Корчан, П. В. Писаренко, М. І. Корчан // Вісник Полтавської державної аграрної академії. - 2019. - № 1. - С. 154-160. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPDAA_2019_1_19
Мета статті - створення більш дешевого і ефективного способу знезараження гною тварин, забезпечення скорочення термінів знезараження гною і покращання якості отриманого з нього добрива. В експериментальних дослідженнях закладено дослідні штабелі твердого підстилкового гною великої рогатої худоби і кіз, які пошарово обробляли в різних співвідношеннях до гною йодобромною мінералізованою пластовою водою (далі МПВ) Решетняківського родовища. Контрольні штабелі гною не обробляли МПВ. Через кожні 15 днів після закладання штабелів від них відбиралися проби гною для вивчення процесу його знезараження від бактеріальних і інвазійних збудників. Результати проведених мікробіологічних і гельмінтологічних досліджень показали повне знезараження гною від патогенної мікрофлори, яєць і личинок гельмінтів на 30 - 45 день у літній і 60 - 90 день у зимовий період року в дослідних штабелях гною після пошарової обробки його МПВ в об'ємних співвідношеннях 50 л/м<^>3 гною. В контрольних штабелях гній залишався не знезаражений протягом усього періоду спостереження. Доведено, що після обробки штабелів гною МПВ відмічається істотне збільшення в ньому органічної речовини і поживних елементів: азоту загального, азоту аміачного фосфору і калію. Запропонований спосіб знезараження гною і отримання з нього високоякісного добрива включає додавання активного компоненту для прискорення процесу біотермічного знезараження гною тварин шляхом пошарової обробки його природнім мінералом - йодобромною мінералізованою пластовою водою. Запропонований спосіб знезараження гною і отримання з нього високоякісного добрива є дешевим, ефективним, дозволяє прискорити процес біотермічного знезараження гною тварин, істотно знизити забруднення навколишнього середовища і може бути використаний як засіб підвищення поживності органічних добрив. Значно посилює практичний інтерес до МПВ і той факт, що запаси цього природного мінералу в Україні не обмежені.
  Повний текст PDF - 462.954 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Корчан Л.
  • Писаренко П.
  • Корчан М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Корчан Л. М. Спосіб знезараження гною і отримання з нього високоякісного добрива / Л. М. Корчан, П. В. Писаренко, М. І. Корчан // Вісник Полтавської державної аграрної академії. - 2019. - № 1. - С. 154-160. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPDAA_2019_1_19.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Корчан Леонід Миколайович (ветеринарні науки)
  • Писаренко Павло Вікторович (1972–) (сільськогосподарські науки)
  • Писаренко Павло Володимирович (сільськогосподарські науки)
  • Корчан Микола Іванович (1951–) (ветеринарні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського