Наукова періодика України Вісник Полтавської державної аграрної академії


Чеберяко О. В. 
Вплив грошової реформи 1920-х років на бюджетні відносини в Українській СРР / О. В. Чеберяко // Вісник Полтавської державної аграрної академії. - 2014. - № 1. - С. 75-81. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPDAA_2014_1_21
Становлення та функціонування радянської бюджетної системи в УСРР у 1920-ті рр. було неможливим без грошової реформи, а її здійснення у 1922 - 1924 рр. сприяло організаційно-функціональному впорядкуванню бюджетної системи, формуванню сталих показників дохідної і видаткової частин державного та місцевих бюджетів, інакше і так званого твердого бюджету. Показано, що під кутом зору бюджетного фінансування основне навантаження протягом 1921 - 1924 рр. узяв на себе радянський знак, тобто гроші державної скарбниці. Радянський знак навіть охороняв червінець від знецінення в період його запровадження як нової грошової одиниці. Тому, визначаючи вплив грошової реформи на бюджетний процес, слід брати до уваги всі стадії грошової реформи та співвідношення довоєнного рубля й так званого товарного, умовного золотого рубля. За умов утвердження твердої валюти - червінця - для стабілізації бюджетної системи і бюджетних відносин важливо було запобігти знеціненню, унеможливити від ролі емісійного засобу. Для цього необхідно було уникати емісії в бюджетних доходах, економно використовувати бюджетні видатки, відповідально ставитися до бюджетного планування, ретельно розглядати фінансові джерела.
  Повний текст PDF - 420.61 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Чеберяко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Чеберяко О. В. Вплив грошової реформи 1920-х років на бюджетні відносини в Українській СРР / О. В. Чеберяко // Вісник Полтавської державної аграрної академії. - 2014. - № 1. - С. 75-81. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPDAA_2014_1_21.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського