Наукова періодика України Вісник Національного університету "Львівська політехніка"


Кущенко В. М. 
Підсилення фундаментів шахтних вентиляційних установок за умов техногенної ерозії грунтової основи / В. М. Кущенко, В. М. Канюк, М. М. Лободанов // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Теорія і практика будівництва. - 2019. - № 912. - С. 108-113. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VNULPTPB_2019_912_17
На шахтах України спостерігались випадки аварійних станів шахтних вентиляційних установок під впливом техногенної пневматичної ерозії грунтової основи. Техногенна пневматична ерозія грунтової основи відбувається внаслідок розгерметизації вентиляційної камери. Внаслідок впливу градієнта пневматичного тиску між поверхнею і внутрішніми шарами грунтового масиву відбувається просочування атмосферного повітря крізь грунт до вентиляційної камери, що призводить до висихання скелету грунту та дефляції його частинок. Цей процес, в перспективі, спричиняє нерівномірні осідання і руйнування залізобетонних конструкцій фундаменту. Для вказаних випадків запропоновано і впроваджено принцип підсилення монолітних залізобетонних фундаментів із застосуванням буронабивних паль, які влаштовують за периметром фундаменту, утворюючи разом з низьким ростверком і залізобетонною обоймою підсилення конструктивну систему, яка забезпечує передавання навантаження на непошкоджені шари грунтової основи.На шахтах України спостерігались випадки аварійних станів шахтних вентиляційних установок під впливом техногенної пневматичної ерозії грунтової основи. Техногенна пневматична ерозія грунтової основи відбувається внаслідок розгерметизації вентиляційної камери. Внаслідок впливу градієнта пневматичного тиску між поверхнею і внутрішніми шарами грунтового масиву відбувається просочування атмосферного повітря крізь грунт до вентиляційної камери, що призводить до висихання скелету грунту та дефляції його частинок. Цей процес, в перспективі, спричиняє нерівномірні осідання і руйнування залізобетонних конструкцій фундаменту. Для вказаних випадків запропоновано і впроваджено принцип підсилення монолітних залізобетонних фундаментів із застосуванням буронабивних паль, які влаштовують за периметром фундаменту, утворюючи разом з низьким ростверком і залізобетонною обоймою підсилення конструктивну систему, яка забезпечує передавання навантаження на непошкоджені шари грунтової основи.
  Повний текст PDF - 712.064 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кущенко В.
  • Канюк В.
  • Лободанов М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кущенко В. М. Підсилення фундаментів шахтних вентиляційних установок за умов техногенної ерозії грунтової основи / В. М. Кущенко, В. М. Канюк, М. М. Лободанов // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Теорія і практика будівництва. - 2019. - № 912. - С. 108-113. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VNULPTPB_2019_912_17.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кущенко Володимир Миколайович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського