Наукова періодика України Вісник Національного університету "Львівська політехніка"


Кропивницька Т. П. 
Концепція екоефективних наномодифікованих лужноактивованих композиційних цементів із високою ранньою міцністю / Т. П. Кропивницька // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Теорія і практика будівництва. - 2019. - № 912. - С. 99-107. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VNULPTPB_2019_912_16
Показано, що значного зниження емісії CO2 у цементній промисловості досягають, виготовляючи композиційні цементи з пониженим клінкер-фактором, що відповідає вимогам стратегії низьковуглецевого розвитку. Разом із тим, заміна частини портландцементного клінкеру мінеральними добавками в цементах призводить до зниження їх ранньої міцності. Досліджено вплив добавок нанокремнезему, лужного активатора та суперпластифікатора полікарбоксилатного типу на структуроутворення та міцність композиційного портландцементу CEM II/B-M(S-P-L) 32,5 R. Показано, що синергетичне поєднання мінеральних добавок різного генезису у разі зменшення клінкер-фактора в композиційних цементах і застосування комплексу нано-SiO2 - Na2SO4 - PCE забезпечує суттєвий приріст їх міцності в ранньому віці. Створення екоефективних лужноактивованих композиційних портландцементів із високою ранньою міцністю забезпечує технічний, екологічний та економічний ефекти в будівництві.Показано, що значного зниження емісії CO2 у цементній промисловості досягають, виготовляючи композиційні цементи з пониженим клінкер-фактором, що відповідає вимогам стратегії низьковуглецевого розвитку. Разом із тим, заміна частини портландцементного клінкеру мінеральними добавками в цементах призводить до зниження їх ранньої міцності. Досліджено вплив добавок нанокремнезему, лужного активатора та суперпластифікатора полікарбоксилатного типу на структуроутворення та міцність композиційного портландцементу CEM II/B-M(S-P-L) 32,5 R. Показано, що синергетичне поєднання мінеральних добавок різного генезису у разі зменшення клінкер-фактора в композиційних цементах і застосування комплексу нано-SiO2 - Na2SO4 - PCE забезпечує суттєвий приріст їх міцності в ранньому віці. Створення екоефективних лужноактивованих композиційних портландцементів із високою ранньою міцністю забезпечує технічний, екологічний та економічний ефекти в будівництві.
  Повний текст PDF - 629.686 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кропивницька Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кропивницька Т. П. Концепція екоефективних наномодифікованих лужноактивованих композиційних цементів із високою ранньою міцністю / Т. П. Кропивницька // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Теорія і практика будівництва. - 2019. - № 912. - С. 99-107. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VNULPTPB_2019_912_16.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кропивницька Тетяна Павлівна (1975–) (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського