Наукова періодика України Вісник Національного університету "Львівська політехніка"


Максимович С. Б. 
Про анкерування поздовжньої розтягнутої арматури у залізобетонних балках без попереднього напруження / С. Б. Максимович, О. В. Крочак // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Теорія і практика будівництва. - 2018. - № 904. - С. 23-31. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VNULPTPB_2018_904_6
Експериментальні дослідження показали, що навіть у разі дотримання вимог чинних норм про довжину анкерування поздовжньої арматури балки руйнуються від втрати зчеплення поздовжньої арматури з бетоном, не досягнувши міцності похилого перерізу. Висмикування поздовжньої арматури на опорах внаслідок розтріскування бетону та порушення зчеплення потрібно розглядати як недолік конструювання опорної частини. Такі балки не коректно брати до уваги під час проведення аналізу несучої здатності похилих перерізів, тому що анкерування є окремою проблемою у теорії залізобетону. Особливістю згинаних залізобетонних елементів є те, що за дії навантаження епюра розтягувального зусилля у поздовжній арматурі не відповідає епюрі згинальних моментів внаслідок часткової втрати зчеплення арматури з бетоном після утворення вертикальних тріщин, які допускаються нормами за експлуатаційних навантажень. Для вирішення цієї проблеми пропонують використовувати поняття "правило зміщення розтягувального зусилля", яке наведено в чинних нормах [1] і Eurocode 2 EN 1992-1-1:2004 [2] для визначення місця обриву поздовжньої арматури в прольоті. Запропоновано дещо інший підхід, який базується на зміщенні не розтягувального зусилля, а зміщенні епюри згинальних моментів. Цей метод вперше запропонував Л. О. Дорошкевич для розрахунку поперечної арматури. Невідповідність зміни розтягувального зусилля в поздовжній арматурі та епюри згинальних моментів враховується коефіцієнтом зміщення епюри моментів , який визначають за допомогою розроблених номограм. Наведено приклад розрахунку довжини анкерування поздовжньої арматури запропонованим методом.
  Повний текст PDF - 349.408 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Максимович С.
  • Крочак О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Максимович С. Б. Про анкерування поздовжньої розтягнутої арматури у залізобетонних балках без попереднього напруження / С. Б. Максимович, О. В. Крочак // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Теорія і практика будівництва. - 2018. - № 904. - С. 23-31. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VNULPTPB_2018_904_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Максимович Соломія Богданівна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського