Наукова періодика України Вісник Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут"


Ivanushkina N. G. 
A Computational Model of Electrophysiological Properties of Cardiomyocytes / N. G. Ivanushkina, E. O. Ivan'ko, Yu. V. Prokopenko, A. Redaelli, V. I. Tymofieiev, R. Visone // Вісник Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". Серія : Радіотехніка. Радіоапаратобудування. - 2018. - Вип. 72. - С. 69-77. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VKPI_rr_2018_72_11
У дослідженні метод електричних аналогій було використано для аналізу біоелектричних динамічних процесів у кардіоміоцитах. Цей метод надав змогу замінити вивчення явищ у неелектричних системах дослідженнями аналогічних явищ в електричних колах. Вивчення часових процесів у серцевих клітинах грунтувалось на дослідженні системи звичайних диференціальних рівнянь для електричної схеми, реакції якої є аналогічними процесам в клітинах серця. У дослідженні увагу приділено комп'ютерному моделюванню електричної активності серця на клітинному рівні. Вивчено електрофізіологічні властивості кардіоміоцитів: рефрактерний період, максимальна швидкість захоплення та електрична реституція. Обчислювальне моделювання потенціалу дії та струмів для іонів K<^>+, Na<^>+, Ca<^>2+ у кардіоміоцитах проведено за допомогою моделі паралельних провідностей. Ця модель грунтується на припущенні про наявність незалежних каналів для іонів K<^>+, Na<^>+, Ca<^>2+, а також їх витоку через мембрану серцевої клітини. Кожна гілка електричного кола моделі відображає внесок одного типу іонів у загальний мембранний струм. Досліджено криві електричної реституції для кардіоміоцитів шлуночків та передсердь. Запропонована модель надала змогу ідентифікувати на кривих реституції ділянки з максимальним нахилом, які мають вирішальне значення у розвитку серцевих аритмій. Одержано залежність середнього значення кальцієвого струму від частоти стимуляції для кардіоміоцитів передсердь і шлуночків. Аналіз кінетики іонів кальцію за різними протоколами зовнішніх впливів може бути корисним для прогнозування скорочувальної сили кардіоміоцитів. Результати розрахунків можна буде застосувати для інтерпретації експериментальних результатів, що одержано в дослідженнях кардіоміоцитів з використанням технології "лабораторія на чіпі", а також в розробці нових експериментів з кардіоміоцитами для скринінгу ліків, клітинної терапії та персоналізованих досліджень хвороб серця.
  Повний текст PDF - 527.216 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ivanushkina N.
  • Ivan'ko E.
  • Prokopenko Y.
  • Redaelli A.
  • Tymofieiev V.
  • Visone R.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ivanushkina N. G. A Computational Model of Electrophysiological Properties of Cardiomyocytes / N. G. Ivanushkina, E. O. Ivan'ko, Yu. V. Prokopenko, A. Redaelli, V. I. Tymofieiev, R. Visone // Вісник Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". Серія : Радіотехніка. Радіоапаратобудування. - 2018. - Вип. 72. - С. 69-77. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VKPI_rr_2018_72_11.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського