Наукова періодика України Вісник Київського політехнічного інституту


Ковальський В. I. 
Пристрій для рейтрейсингової аберометрії ока / В. I. Ковальський, П. О. Яганов // Вісник Київського політехнічного інституту. Серія : Приладобудування. - 2018. - Вип. 56(2). - С. 103-111. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VKPI_prylad_2018_56%282%29__17
У офтальмології для діагностики з метою подальшого лікування хвороб ока використовують аберометри, що на даний момент є доволі вартісними. Для об'єктивного дослідження оптичної системи ока застосовуються методи одночасної проекції регулярної структури світла на сiткiвку. У випадку значних аберацiй за допомогою цих методів складно iдентифiкувати належність світлових плям вiдповiдним координатам на вході зiницi. Даний недолік вiдсутнiй в методі рейтрейсингу, оскільки суть методу полягає у послiдовному в часі зондуванні ока тонким лазерним променем. Проте пристрої, створені на основі цього методу, потребують складної оптичної системи швидкісного сканування променя по поверхні зiницi ока, а також фотоприймальна частина даних аберометрів має додаткові оптичні втрати за рахунок використання світлоподільників. Тому актуальними є задачі, вирішення яких забезпечить спрощення рейтрейсингових систем i, як наслідок, їх здешевлення. Запропоновано пристрій для зондування ока, де складну систему сканування замінено на багатоканальний лазерний випромінювач, на виході якого встановлено елементи вхідної оптики, що оптично з'єднані з багатоканальною оптоволоконною лінією. Фотоприймач розташовано у багатоканальній оптоволоконній лінії, що дає змогу відмовитись від використання світлоподільників. Дані, отримані внаслiдок вимірювання, обробляються та вiзуалiзуються за допомогою розробленої програми у середовищі графічного програмування LabVIEW. Реалiзацiя даного пристрою для рейтрейсингової аберометрiї ока дозволить знизити загальну вартість апаратно-програмного комплексу у кілька разів порівняно з існуючими аналогами. Крім того, відсутність у запропонованому рішенні світлоподільника дає змогу одночасно спростити конструкцію аберометричного комплексу і підвищити точність вимірювання та інформаційну спроможність відбитого від сітківки ока променя. Подальші дослідження спрямовані на розвиток модельних уявлень про методи і засоби побудови аберометричної карти зіниці ока, врахування інструментальних похибок, підвищення точності та роздільної здатності методу рейтрейсингової аберометрії.
  Повний текст PDF - 433.555 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ковальський В.
  • Яганов П.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ковальський В. I. Пристрій для рейтрейсингової аберометрії ока / В. I. Ковальський, П. О. Яганов // Вісник Київського політехнічного інституту. Серія : Приладобудування. - 2018. - Вип. 56(2). - С. 103-111. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VKPI_prylad_2018_56(2)__17.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського