Наукова періодика України Вісник Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут"


Чемерис О. М. 
Коливання круглих кільцевих пластин / О. М. Чемерис // Вісник Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". Сер. : Машинобудування. - 2013. - № 3. - С. 98-105. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VKPI_mash_2013_3_17
Зазначено, що кругла кільцева пластина закріплена по внутрішньому краю і має ковзну опору по зовнішньому торці. Визначено власні частоти та радіуси вузлових діаметрів для симетричних і несиметричних коливаннях пластинки. Під час рішення задачі використано функції Бесселя різного роду нульового і першого порядку. Для кожної форми коливань з числом вузлових діаметрів n = 0,1, 2 складено частотні рівняння та рівняння для визначення положення вузлових кілець. Проведено обчислення власних частот та радіусів вузлових кілець в випадку, коли число вузлових діаметрів n = 0,1, 2, а число вузлових кілець s = 0, 1, 2. Роботу можна використати для визначення власних частот і радіусів вузлових діаметрів для різного типу коливань днища поршня двигуна внутрішнього згорання.Кругла кільцева пластина закріплена шарнірно по внутрішньому контуру. Зовнішній контур защемлений чи вільний. Визначено власні частоти та радіуси вузлових кілець для симетричних і несиметричних коливаннях пластинки. При рішенні задачі використані функції Бесселя різного роду нульового і першого порядку. Для кожної форми коливань з числом вузлових діаметрів n = 0, 1, 2 складені частотні рівняння та рівняння для визначення положення вузлових кілець. Проведені обчислення власних частот та радіусів вузлових кілець в випадку, коли число вузлових діаметрів n = 0, 1, 2, а число вузлових кілець s = 0, 1, 2. Робота може бути використана для визначення власних частот і форм власних коливань елементів машин та приладів.Кругла кільцева пластина має вільний внутрішній край. Зовнішній край є защемленим чи шарнірно закріпленим. Визначено власні частоти та радіуси вузлових кілець (ВК) для симетричних і несиметричних коливань пластинки. У ході розв'язку задачі використано функції Бесселя різного роду нульового і першого порядку. Для кожної форми коливань із числом вузлових діаметрів n = 0,1,2 складено частотні рівняння та рівняння для визначення положення ВК. Проведено обчислення власних частот і радіусів ВК у випадку, коли число вузлових діаметрів n = 0,1,2, а число ВК (s = 0,1,2). Робота може бути використана для визначення власних частот і радіусів вузлових діаметрів для різного типу коливань кільцевих пластин елементів машин і приладів.
  Повний текст PDF - 822.092 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Чемерис О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Чемерис О. М. Коливання круглих кільцевих пластин / О. М. Чемерис // Вісник Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". Сер. : Машинобудування. - 2013. - № 3. - С. 98-105. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VKPI_mash_2013_3_17.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського