Наукова періодика України Україна. Здоров'я нації


Парій В. Д. 
Становлення та розвиток первинної медичної допомоги на засадах загальної практики-сімейної медицини в Україні: огляд літературних джерел / В. Д. Парій, О. В. Короткий // Україна. Здоров'я нації. - 2018. - № 2. - С. 48–53. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uzn_2018_2_12
Мета роботи - провести огляд літературних джерел, присвячених проблематиці становлення та розвитку первинної медичної допомоги на засадах загальної практики-сімейної медицини в Україні та дослідженню існуючих вітчизняних моделей діяльності лікаря загальної практики - сімейного лікаря. Використані вітчизняні та іноземні літературні джерела, дані яких вивчені та проаналізовані за допомогою бібліосемантичного методу дослідження. У вітчизняних закладах первинної ланки починають і закінчують лікування лише до 30 % пацієнтів у містах і до 50 % пацієнтів у сільській місцевості. Питома вага видатків на утримання закладів (підрозділів) охорони здоров'я, які надають ПМД, становить менше 10 % від загального обсягу видатків на охорону здоров'я. Запропоновані вітчизняні моделі діяльності ПМД є, насамперед, організаційними за своєю формою та перехідними за етапами впровадження первинної медичної допомоги на засадах сімейної медицини. Висновки: остаточно сформованої, науково-обгрунтованої вітчизняної функціонально-організаційної моделі діяльності лікаря загальної практики-сімейного лікаря в системі надання первинної медичної допомоги міському населенню на даний час не існує, що є передумовою подальших досліджень в цьому напрямку.
  Повний текст PDF - 522.995 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Парій В.
 • Короткий О.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Парій В. Д. Становлення та розвиток первинної медичної допомоги на засадах загальної практики-сімейної медицини в Україні: огляд літературних джерел / В. Д. Парій, О. В. Короткий // Україна. Здоров'я нації. - 2018. - № 2. - С. 48–53. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uzn_2018_2_12.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Парій Валентин Дмитрович (медичні науки)
 • Короткий Олександр Володимирович (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського