Наукова періодика України Україна. Здоров'я нації


Рингач Н. О. 
Інструмент ВООЗ STEPS для епідеміологічного моніторингу факторів ризику неінфекційних захворювань: еволюція основних етапів та підходи до реалізації в Україні / Н. О. Рингач, Л. Й. Власик, Л. І. Власик // Україна. Здоров'я нації. - 2017. - № 3. - С. 190-195. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uzn_2017_3_34
Мета роботи - проаналізувати еволюцію змісту основних етапів інструменту ВООЗ із контролю за поширенням неінфекційних захворювань STEPS; розробити пропозиції щодо його адаптації в процесі впровадження в Україні. Проведено аналітичний огляд документів ВООЗ з оцінки міжнародних систем збору даних, контент-аналіз інформаційно-методичних матеріалів ВООЗ з організації обстежень за допомогою STEPS-інструменту та їх результатів. Наведено результати аналізу еволюції основних етапів інструменту ВООЗ з контролю за поширенням факторів ризику неінфекційних захворювань STEPS. Обгрунтовано актуальність використання інструменту STEPS як інтегрованого підходу для епідеміологічного спостереження за факторами ризику. Висвітлено важливість гармонізації та стандартизації для удосконалення систем збору даних. Запропоновано варіант структури основних етапів національного інструменту STEPS із контролю за поширенням неінфекційних захворювань і порядок його впровадження.
  Повний текст PDF - 475.479 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Рингач Н.
 • Власик Л.
 • Власик Л.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Рингач Н. О. Інструмент ВООЗ STEPS для епідеміологічного моніторингу факторів ризику неінфекційних захворювань: еволюція основних етапів та підходи до реалізації в Україні / Н. О. Рингач, Л. Й. Власик, Л. І. Власик // Україна. Здоров'я нації. - 2017. - № 3. - С. 190-195. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uzn_2017_3_34.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Рингач Наталія Олександрівна (медичні науки)
 • Власик Леонід Іванович (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського