Наукова періодика України Український кардіологічний журнал


Соловьян А. Н. 
Комплексный подход к оценке электрической нестабильности предсердий у больных с пароксизмами фибрилляции предсердий / А. Н. Соловьян, С. Ю. Савицкий // Український кардіологічний журнал. - 2016. - № 3. - С. 44-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ukzh_2016_3_7
Мета роботи - оцінити електричну нестабільність передсердь на підставі структурно-функціонального стану міокарда, варіабельності ритму, електрофізіологічних властивостей серця та показників нейрогуморальної регуляції серця у хворих із пароксизмальною фібриляцією передсердь (ФП) залежно від індукування аритмії під час проведення черезстравохідного електрофізіологічного дослідження. У дослідження залучено 133 пацієнтів з пароксизмальною ФП неклапанного генезу. Черезстравохідну електростимуляцію лівого передсердя здійснювали з частотою, яку нарощували до 200 імп./хв, а також проводили надчастотну електростимуляцію лівого передсердя для збільшення вірогідності індукування стійких пароксизмів ФП. Пацієнти були розділені на дві групи: 1-ша - 103 хворих з індукованим пароксизмом ФП; 2-га - 30 пацієнтів, у яких пароксизм ФП не виник. Використано двовимірну та доплерехокардіографію, холтерівське моніторування ЕКГ (ХМ ЕКГ) з аналізом варіабельності ритму серця. Функцію провідної системи серця, вразливість передсердь (ВП) та рівні вазоактивних субстанцій у крові вивчено за допомогою радіоімунологічного методу. Встановлено, що електрична нестабільність передсердь (за даними ХМ ЕКГ) у хворих з індукованим пароксизмом ФП виявлялася збільшенням кількості надшлуночкових екстрасистол та показників RMSSD і PNN50. Висока ВП у хворих з індукованим пароксизмом зумовлена зниженням частотної характеристики стійкого пароксизму ФП, зменшенням довжини передсердного циклу під час аритмії, погіршенням функції синусового вузла. Висновки: у хворих з індукованим пароксизмом ФП зростання ВП пов'язано з підвищенням тонусу парасимпатичної регуляції. Під час запуску аритмії превалюють компоненти, які визначають активацію симпатоадреналової системи. Суттєвою підставою для формування механізму microre-entry та запуску ФП є підвищення вмісту тромбоксану під час індукції ФП.
  Повний текст PDF - 126.501 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Соловьян А.
  • Савицкий С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Соловьян А. Н. Комплексный подход к оценке электрической нестабильности предсердий у больных с пароксизмами фибрилляции предсердий / А. Н. Соловьян, С. Ю. Савицкий // Український кардіологічний журнал. - 2016. - № 3. - С. 44-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ukzh_2016_3_7.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського