Наукова періодика України Український кардіологічний журнал


Целуйко В. Й. 
Клініко-анамнестична характеристика хворих на ішемічну хворобу серця залежно від інсерційно­делеційного поліморфізму гена ангіотензинперетворювального ферменту / В. Й. Целуйко, Л. М. Яковлева // Український кардіологічний журнал. - 2013. - № 6. - С. 21-27. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ukzh_2013_6_5
Мета роботи - проаналізувати особливості перебігу та основні чинники розвитку тромбоемболії легеневої артерії (ТЕЛА). За період з 1 січня 2014 р. до 1 липня 2018 р. до міської клінічної лікарні N 8 Харкова було госпіталізовано 774 хворих на гостру ТЕЛА віком від 21 до 88 років (середній вік - (<$E59,1~symbol С~13,9>) року). Внутрішньогоспітальна летальність становила 4,9 % (38 пацієнтів). Критерієм залучення до дослідження була гостра ТЕЛА, діагностована за результатами мультиспіральної комп'ютерної гомографічної ангіографії легеневих артерій. Усім хворим проведено загальноклінічне обстеження, стандартну трансторакальну ехокардіографію та ультразвукове допплер-дослідження вен нижніх кінцівок. Оцінено ризик венозного тромбоемболізму та прогноз за загальноприйнятими шкалами. У 83,8 % обстежених хворих було зареєструвано 2 чинники ризику венозного тромбоемболізму та більше. В кожного п'ятого пацієнта було онкологічне захворювання, зокрема у 5,8 % хворих вперше виявлене за цілеспрямованого пошуку. Ознаки дисфункції правого шлуночка, за даними МКТ-ангіографії легеневої артерії та/або ехокардіографії, були наявні у 72,8 % хворих. Серед обстежених хворих переважали особи з високим та помірно-високим ризиком ранньої смерті (68,6 %), схема лікування яких передбачала тромболітичну терапію. У хворих з низьким та помірно-низьким ризиком перевагу під час вибору антикоагулянтного агента віддавали новим оральним антикоагулянтам. Висновки: у період з 2014 до 2017 рр. зареєстровано збільшення верифікованих за допомогою МКТ-ангіографії легеневої артерії випадків гострої ТЕЛА, що можна пояснити як збільшенням поширеності ТЕЛА, так і кращим її виявленням. Захворювання з однаковою частотою діагностували у чоловіків та жінок, проте жінки були майже на 10 років старшими за чоловіків. Госпіталізація хворих на ТЕЛА до одного стаціонару сприяє підвищенню якості лікування, про що свідчить зниження летальності з 8,8 % у 2014 р. до 3,9 % у 2017 р.
  Повний текст PDF - 148.278 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Целуйко В.
  • Яковлева Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Целуйко В. Й. Клініко-анамнестична характеристика хворих на ішемічну хворобу серця залежно від інсерційно­делеційного поліморфізму гена ангіотензинперетворювального ферменту / В. Й. Целуйко, Л. М. Яковлева // Український кардіологічний журнал. - 2013. - № 6. - С. 21-27. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ukzh_2013_6_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Целуйко Віра Йосипівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського