Наукова періодика України Ukrainian journal of physics


Dzhumanov S. 
Distinctive features of metal-insulator transitions, multiscale phase separation, and related effects in hole-doped cuprates / S. Dzhumanov, I. Khidirov, U. T. Kurbanov, Z. S. Khudayberdiev, J. Sh. Rashidov // Ukrainian journal of physics. - 2019. - Vol. 64, № 4. - С. 322-335. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ukjourph_2019_64_4_11
Вивчено особливості переходів метал-ізолятор, багатошарове фазове розділення та еволюцію співіснуючих ізоляційних та металевих/надпровідних фаз у купратах, легованих дірками. Показано, як ці взаємопов'язані явища і пов'язані з ними ефекти проявляються в широкому діапазоні від низького до оптимального легування цих систем, де локалізовані і рухомі носії дірок знаходяться в бідних (ізолюючих) і багатих на дірки (металеві або надпровідні) областях. Стверджено, що невеликі ділянки багаті на дірки (тобто вузькі нанорозмірні металеві острови або смуги) можуть зберігатися в ізолюючій фазі слабо легованих купратів, тоді як конкуруючі ізоляційні, металеві та надпровідні фази будуть співіснувати в слабо легованих купратах. Коли рівень легування збільшується далі, ділянки бідні на дірки (або ізолюючі зони) поступово звужуються від макро- до нанорозмірних ізолюючих смуг і зникають в оптимально легованих купратах. Наочно продемонстровано, що переходи метал-ізолятор і співіснуючі ізоляційні та металеві/надпровідні фази проявляються в пригніченні надпровідності в слабо легованих купратах та в різній температурно-залежній поведінці магнітної сприйнятливості і опору в напрямку с-осі для купратів в інтервалі від низького до оптимального рівня легування.Вивчено особливості переходів метал-ізолятор, багатошарове фазове розділення та еволюцію співіснуючих ізоляційних та металевих/надпровідних фаз у купратах, легованих дірками. Показано, як ці взаємопов'язані явища і пов'язані з ними ефекти проявляються в широкому діапазоні від низького до оптимального легування цих систем, де локалізовані і рухомі носії дірок знаходяться в бідних (ізолюючих) і багатих на дірки (металеві або надпровідні) областях. Стверджено, що невеликі ділянки багаті на дірки (тобто вузькі нанорозмірні металеві острови або смуги) можуть зберігатися в ізолюючій фазі слабо легованих купратів, тоді як конкуруючі ізоляційні, металеві та надпровідні фази будуть співіснувати в слабо легованих купратах. Коли рівень легування збільшується далі, ділянки бідні на дірки (або ізолюючі зони) поступово звужуються від макро- до нанорозмірних ізолюючих смуг і зникають в оптимально легованих купратах. Наочно продемонстровано, що переходи метал-ізолятор і співіснуючі ізоляційні та металеві/надпровідні фази проявляються в пригніченні надпровідності в слабо легованих купратах та в різній температурно-залежній поведінці магнітної сприйнятливості і опору в напрямку с-осі для купратів в інтервалі від низького до оптимального рівня легування.
  Повний текст PDF - 955.995 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Dzhumanov S.
  • Khidirov I.
  • Kurbanov U.
  • Khudayberdiev Z.
  • Rashidov J.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Dzhumanov S. Distinctive features of metal-insulator transitions, multiscale phase separation, and related effects in hole-doped cuprates / S. Dzhumanov, I. Khidirov, U. T. Kurbanov, Z. S. Khudayberdiev, J. Sh. Rashidov // Ukrainian journal of physics. - 2019. - Vol. 64, № 4. - С. 322-335. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ukjourph_2019_64_4_11.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського