Наукова періодика України Український журнал з проблем медицини праці


Зайцев Д. В. 
Особливості впливу об'ємного пневмопресингу на функціональний стан організму при реабілітації комбатантів / Д. В. Зайцев, В. В. Кальниш, Г. Ю. Пишнов // Український журнал з проблем медицини праці. - 2018. - № 2. - С. 47-56. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujpmp_2018_2_6
Відомо, що застосування об'ємного пневмопресингу (ОП) має позитивний вплив на судинне русло: поліпшується крово- та лімфообіг, що супроводжується покращанням психічної діяльності та нервової регуляції. Однак тонкі механізми впливу на організм ОП залишаються мало вивченими. Мета дослідження - визначити можливість застосування стабілометрії для оцінки впливу ОП на функціональний стан ЦНС і виявити загальні закономірності впливу ОП на систему постурального контролю. До основної групи увійшли 26 учасників бойових дій, чоловіків віком (<$E35,0~symbol С~3,8>) років. До контрольної групи увійшли 20 умовно здорових осіб віком (<$E27,0~symbol С~3,2>) років. Усі учасники одержували процедури ОП у зоні спини та голови за однаковою схемою. Щоразу перед процедурою ОП і після неї проводилось стабілометричне дослідження у позі Ромберга. У всіх учасників виявлено односпрямовані стабілометричні ефекти внаслідок процедури ОП. Виявлено збереження стабільності основної стойки. Частота коливань центру тиску перебуває в межах норми (нижче ніж 1 Гц) і після ОП незначно знижується. В обох групах після ОП з відкритими очами швидкість переміщення центру тиску залишається без змін, а з закритими очами знижується; площа статокінезіограми в усіх досліджуваних зростає. Візуальна стратегія підтримання рівноваги переважає (58 - 79 % випадків), однак після процедури ОП роль зорового контролю зменшується, а пропріорецепторний вплив зростає. Основна дія ОП у даному випадку спрямована на аферентні шляхи або центральне представництво системи контролю постурального балансу. Висновки: процедура ОП за даною методикою переважно рефлекторно впливає на організм комбатантів, сприяє розвитку загальної релаксації, яка під час проведення стабілометрії відображається у вигляді зниження рухової активності й зменшення її контролю, що також можна використовувати для оцінки ефективності ОП у процесі реабілітації.
  Повний текст PDF - 1.719 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Зайцев Д.
  • Кальниш В.
  • Пишнов Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Зайцев Д. В. Особливості впливу об'ємного пневмопресингу на функціональний стан організму при реабілітації комбатантів / Д. В. Зайцев, В. В. Кальниш, Г. Ю. Пишнов // Український журнал з проблем медицини праці. - 2018. - № 2. - С. 47-56. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujpmp_2018_2_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Зайцев Дмитро Валерійович (медичні науки)
  • Кальниш Валентин Володимирович (медичні науки)
  • Пишнов Георгій Юрійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського