Наукова періодика України Український журнал з проблем медицини праці


Nahorna А. М. 
Substantiation of the information support system for computer technologies in accounting and analysis of occupational pathology / А. М. Nahorna, N. К. Pyatnitsa­Gorpynchenko, I. G. Коnonova, M. P. Sokolova // Український журнал з проблем медицини праці. - 2018. - № 1. - С. 3-14. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujpmp_2018_1_2
Професійні захворювання в Україні є важливою медико-соціальною та економічною проблемою. В останні роки спостерігається стійка тенденція щодо зниження рівня професійних захворювань, що свідчить про недостатнє їх виявлення. Нові соціально-економічні відносини в державі, особливо на тлі реформування галузі охорони здоров'я та прагнення України щодо впровадження сучасних європейських стандартів надання медичної допомоги населенню, диктують необхідність пошуку сучасних шляхів щодо одержання об'єктивної інформації про стан професійної захворюваності працівників. Мета дослідження - наукове обгрунтування та створення інформаційної системи обліку й аналізу професійної патології за допомогою розробленої методології на підставі використання концепції Державного реєстру осіб, яким встановлено професійне захворювання. Здійснено узагальнення й аналіз наукових публікацій, нормативно-правових актів, статистичних паперових та електронних форм документів, що стосуються обліку та реєстрації професійних захворювань. Проведено аналіз матеріалів, що стосуються реалізації державної політики у сфері гігієни праці щодо створення Державного реєстру осіб, яким встановлено діагноз професійного захворювання (отруєння). Висновки: якість підготовки статистичних даних, що стосуються показників здоров'я працівників, потребує вдосконалення. Перш за все, це зумовлено відсутністю в Україні галузевого електронного інформаційного ресурсу - сучасної системи обліку, реєстрації та аналізу професійних захворювань - Державного реєстру; у межах Концепції створення Державного реєстру професійних захворювань було обгрунтовано структуру та принципи функціонування Державного реєстру осіб, яким встановлено діагноз професійного захворювання, та розглянуто матеріали до створення нормативних основ реєстру професійних захворювань, розроблено принципи побудови та зміст завдання для програмного забезпечення Реєстру та принципи побудови й зміст технічного завдання для програмного забезпечення АРМ лікаря-профпатолога та статистика; формування державного Реєстру на основі інноваційних інформаційно-комунікаційних технологій є особливо актуальним у період реформування системи охорони здоров'я, що надасть змогу за необхідного законодавчого врегулювання, відповідного програмно-технічного забезпечення Реєстру та підготовки спеціалістів у галузі медичної інформатики одержати об'єктивні дані щодо показників здоров'я працівників і прийняти на їх основі відповідні управлінські рішення; реалізація цього завдання неможлива без затвердження відповідних нормативно-правових документів. Насамперед це стосується Положення про створення та функціонування Державного реєстру України осіб, яким встановлено діагноз професійного захворювання, Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, гострих і хронічних професійних захворювань та аварій на виробництві, Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, Положення про профпатологічну службу України тощо.
  Повний текст PDF - 1.717 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Nahorna А.
  • Pyatnitsa­Gorpynchenko N.
  • Коnonova I.
  • Sokolova M.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Nahorna А. М. Substantiation of the information support system for computer technologies in accounting and analysis of occupational pathology / А. М. Nahorna, N. К. Pyatnitsa­Gorpynchenko, I. G. Коnonova, M. P. Sokolova // Український журнал з проблем медицини праці. - 2018. - № 1. - С. 3-14. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujpmp_2018_1_2.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Соколова Марина Петрівна (1963–) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського