Наукова періодика України Український журнал з проблем медицини праці


Остапенко Т. А. 
Діагностика хронічного обструктивного захворювання легень професійного генезу з урахуванням даних оновленої редакції GOLD 2016 року / Т. А. Остапенко, А. В. Басанець // Український журнал з проблем медицини праці. - 2016. - № 4. - С. 21-31. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujpmp_2016_4_4
Значну частку в структурі професійної патології складає хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ), що розвивається внаслідок впливу небезпечних чинників виробничого середовища. У зв'язку з високою розповсюдженістю захворювання серед населення, скороченням тривалості життя пацієнтів, економічними збитками, пов'язаними з втратою працездатності населення, ХОЗЛ представляє собою важливу медико-соціальну проблему. Пріоритетним завданням у системі профілактики ХОЗЛ серед працездатного населення є його своєчасна діагностика. Мета дослідження - проаналізувати та узагальнити сучасні наукові дані, у тому числі оновленої редакції Глобальної ініціативи з хронічного обструктивного захворювання легень (Global іnitiative for Obstructive Lung Disease - GOLD) 2016 р., щодо основних положень діагностики ХОЗЛ. Аналітичний огляд сучасних опублікованих матеріалів та оновленої редакції GOLD, що є основною міжнародною ініціативою з контролю за ХОЗЛ. Пріоритетним завданням щодо збереження здоров'я п рацездатного населення є своєчасна діагностика ХОЗЛ, що базується на встановленні сталої обструкції повітряних шляхів, основним критерієм якої є постбронходилатаційний показник співвідношення ОФВ1/ФЖЕЛ << 0,70. Пацієнти з ХОЗЛ потребують постійного моніторингу вираженості симптомів захворювання, ризику майбутніх загострень, тяжкості спірометричних порушень і виявлення супутніх захворювань для своєчасного призначення профілактичних та лікувальних заходів з метою запобігання розвитку ускладнень. Висновки: у редакції 2016 р. вперше в GOLD наголошено на можливості розвитку ХОЗЛ професійного генезу, зокрема від впливу токсичних та подразнюючих речовин (продуктів згорання біопалива, газів, димів, пилу біологічного походження тощо). У сучасних наукових публікаціях зазначається, що діагностика ХОЗЛ має базуватися не тільки на дослідженні прохідності дихальних шляхів, але й на аналізі клінічних проявів захворювання, оцінці частоти та тяжкості загострень, прогнозі несприятливих подій у майбутньому, показників якості життя.
  Повний текст PDF - 1.343 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Остапенко Т.
  • Басанець А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Остапенко Т. А. Діагностика хронічного обструктивного захворювання легень професійного генезу з урахуванням даних оновленої редакції GOLD 2016 року / Т. А. Остапенко, А. В. Басанець // Український журнал з проблем медицини праці. - 2016. - № 4. - С. 21-31. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujpmp_2016_4_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Остапенко Тетяна Анатоліївна (медичні науки)
  • Басанець Анжела Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського