Наукова періодика України Український журнал з проблем медицини праці


Севальнєв А. І. 
Оцінка професійного ризику порушення здоров’я працівників провідного металургійного підприємства / А. І. Севальнєв, Л. П. Шаравара // Український журнал з проблем медицини праці. - 2015. - № 4. - С. 62-68. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujpmp_2015_4_9
Оцінка ризику розвитку виробничо-зумовлених та професійних захворювань є основою для прийняття рішень з керування професійними ризиками та має бути спрямована на створення безпечних умов праці та профілактику захворювань. Мета дослідження - провести оцінку професійного ризику порушення здоров'я працівників провідного металургійного підприємства. Для встановлення причинно-наслідкового зв'язку між розвитком захворюваності працівників і шкідливими чинниками виробничого середовища було розраховано наступні показники: рівень захворюваності на 1000 працюючих (R), відносний ризик (RR), відносний ризик для осіб, які підлягали шкідливому впливу в абсолютних числах (ARe) та відсотках (ARe %), відносний ризик для населення в цілому в абсолютних числах (PAR) та відсотках (PAR %) серед працівників доменного, мартенівського та агломераційного цеху. Під час розрахунку відносного ризику встановлено, що найбільшому ризику виникнення захворюваності серед досліджуваних цехів підлягають працівники мартенівського цеху - RR 3,04 за CI 95 % (2,83 - 3,26), у працівників доменного та агломераційного цехів рівень відносного ризику був також значним та склав RR 2,27 за CI 95 % (2,07 - 2,48) та RR 2,0 за CI 95 % (1,77 - 2,09) відповідно. У результаті оцінки ризику порушення здоров'я працівників агломераційного цеху встановлено, що найбільші рівні ризиків та статистично достовірно вище частота, ніж у контрольній групі, серед захворювань: хвороби ока та придаткового апарату, хвороби кістково-м'язової системи, інфекційні та паразитарні хвороби, хвороби сечостатевої системи та системи дихання, що відносить їх до виробничо-зумовлених захворювань. Під час оцінки ризику порушення здоров'я для працівників доменного цеху встановлено, що найбільші рівні ризиків реєструвалися серед наступних нозологічних форм: хвороби ока та придаткового апарату, хвороби шкіри та підшкірної клітковини, інфекційні та паразитарні хвороби, хвороби кістково-м'язової та сечостатевої систем. Під час оцінки ризику порушення здоров'я для працівників мартенівського цеху встановлено, що найбільші рівні ризиків реєструвалися серед хвороб вуха, хвороб шкіри, хвороб ока, інфекційних і паразитарних хвороб, хвороб сечостатевої та кістково-м'язової систем, хвороб органів травлення та органів дихання. Доля захворювань, викликаних впливом шкідливих умов праці, за всіма захворюваннями в працівників досліджуваних цехів (ARe, %) перевищувала такі показники серед населення в цілому (PAR, %), що підтверджує вплив шкідливих умов праці на здоров'я працюючих. Висновок: рівень професійного ризику у працівників провідного підприємства чорної металургії за показниками захворюваності з тимчасовою втратою працездатності в усіх обстежених цехах відноситься до категорії "високий" професійний ризик. Оцінка професійних ризиків за даними захворюваності з тимчасовою втратою працездатності в досліджених цехах свідчить про високий ступінь її професійної зумовленості, що потребує проведення цілеспрямованих профілактичних заходів.
  Повний текст PDF - 1.052 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Севальнєв А.
  • Шаравара Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Севальнєв А. І. Оцінка професійного ризику порушення здоров’я працівників провідного металургійного підприємства / А. І. Севальнєв, Л. П. Шаравара // Український журнал з проблем медицини праці. - 2015. - № 4. - С. 62-68. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujpmp_2015_4_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Севальнєв Анатолій Іванович (медичні науки)
  • Шаравара Лариса Павлівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського