Наукова періодика України Український журнал з проблем медицини праці


Шидловська Т. А. 
Порівняльний аналіз стану коркових відділів слухового аналізатора в робітників "шумових" виробництв та хворих на акутравму / Т. А. Шидловська, Т. В. Шидловська, Л. Г. Петрук // Український журнал з проблем медицини праці. - 2015. - № 1. - С. 44-50. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujpmp_2015_1_8
Проблема діагностики, профілактики та лікування сенсоневральної приглухуватості (СНП), особливо професійної, зберігає велику медичну та соціальну актуальність. З іншого боку, під впливом сильних короткотривалих звуків можуть виникати значні зміни в слуховому аналізаторі - гостра акутравма. Нині кількість таких випадків зросла. Мета дослідження - порівняльний аналіз часових показників довголатентних слухових викликаних потенціалів (ДСВП) у робітників "шумових" виробництв з сенсоневральними порушеннями слуху та у хворих на акутравму. Обстежено 84 хворих з акутравмою, 15 робітників "шумових" виробництв і 15 здорових осіб контрольної групи. Реєстрацію ДСВП проводили за загальноприйнятою методикою за допомогою аналізуючих систем МК-6 фірми "Amplaid" (Італія) та "Eclipse" фірми "Interacoustics" (Данія). У величинах латентних періодів піків (ЛПП) P1, N1 ДСВП суттєвої різниці у порівнянні з контролем у жодній досліджуваній групі не було. В обох групах - як у осіб з акутравмою, так і в робітників "шумових" професій мало місце достовірне (<$Eroman P~<<~0,05>) відхилення від контрольних значень ЛПП компонента N2 ДСВП відповідно до (<$E284,2~symbol С~4,1>) та (<$E273,5~symbol С~2,9>) мс у разі стимуляції тоном 1 кГц, та до (<$E285,9~symbol С~5,1>) та (<$E271,1~symbol С~3,8>) мс за стимулу 4 кГц. Достовірно ЛПП N2 ДСВП у групах хворих між собою не відрізнялися. Також виявлене достовірне (<$Eroman P~<<~0,05>) відносно як контрольної, так і робітників подовження ЛПП P2 у хворих на акутравму до (<$E181,8~symbol С~4,6>) мс у разі стимуляції тоном 1 кГц, та (<$E188,4~symbol С~5,3>) мс - тоном 4 кГц. Висновки: виявлено порушення в коркових відділах слухового аналізатора за даними ДСВП у робітників "шумових" професій і хворих на акутравму свідчать про доцільність обстеження в них стану не тільки периферичного, але й центральних його структур. Збільшення ЛП компонента P2 ДСВП у хворих на акутравму свідчить про залучення більш глибоких структур головного мозку і може відображати збій компенсаторних механізмів у процесі реалізації стресорних реакцій у відповідь на звукове навантаження.
  Повний текст PDF - 867.649 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шидловська Т.
  • Шидловська Т.
  • Петрук Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шидловська Т. А. Порівняльний аналіз стану коркових відділів слухового аналізатора в робітників "шумових" виробництв та хворих на акутравму / Т. А. Шидловська, Т. В. Шидловська, Л. Г. Петрук // Український журнал з проблем медицини праці. - 2015. - № 1. - С. 44-50. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujpmp_2015_1_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шидловська Тетяна Анатоліївна (медичні науки)
  • Шидловська Тамара Василівна (медичні науки)
  • Петрук Любов Геннадіївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського