Наукова періодика України Український журнал з проблем медицини праці


Карлова О. О. 
Гігієнічна характеристика, оцінка умов праці та професійного ризику для здоров’я електромонтерів з ремонту та монтажу кабельних ліній / О. О. Карлова, О. П. Яворовський // Український журнал з проблем медицини праці. - 2014. - № 4. - С. 68-76. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujpmp_2014_4_10
Мета дослідження - гігієнічна характеристика й оцінка умов праці та професійного ризику для здоров'я електромонтерів з ремонту та монтажу кабельних ліній ЗАТ "Кабельні мережі" за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу, а також концентрації свинцю у крові працівників (Pb-K). У дослідженні використано санітарно-гігієнічні, інструментальні та лабораторні методи дослідження виробничих факторів на робочих місцях електромонтерів з ремонту та монтажу кабельних ліній ЗАТ "Кабельні мережі", хіміко-аналітичні методи дослідження Pb-K. Провідними небезпечними факторами на робочих місцях електромонтерів з ремонту та монтажу кабельних ліній ЗАТ "Кабельні мережі" є: шкідливі речовини (свинець), несприятливий виробничий мікроклімат, а також важкий та напружений характер праці. Так, концентрації свинцю у повітрі робочої зони перевищують ГДК у 1,4 - 1,8 разу, інтенсивність теплового випромінювання вище за ГДР у 1,6 разу, температура повітря в теплу пору року вище за ГДР на <$E2~-~70~symbol Р roman C>, а в холодну пору року - нижче на <$E2~-~7~symbol Р roman C>. Маса вантажу, що підіймається та переміщується вручну перевищує 37 кг, а періодичне перебування у фіксованій позі, або позі "стоячи" перевищує 50 % часу робочої зміни. Висновки: загальна оцінка умов праці за показниками концентрації шкідливих речовин у повітрі робочої зони, виробничого мікроклімату, а також важкості праці надає змогу віднести умови праці електромонтерів з ремонту та монтажу кабельних ліній ЗАТ "Кабельні мережі" до шкідливих 3.2 ступеня. Оцінка професійного ризику за умовами праці визначає середню міру групового, підозрюваного професійного ризику 3.2 ступеня. Дані біомоніторингу за показником PbIK виявили провідну роль свинцю у формуванні професійного ризику, дія якого в комбінації з іншими шкідливими виробничими факторами визначає небезпеку впливу металу для здоров'я працівників.
  Повний текст PDF - 755.904 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Карлова О.
  • Яворовський О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Карлова О. О. Гігієнічна характеристика, оцінка умов праці та професійного ризику для здоров’я електромонтерів з ремонту та монтажу кабельних ліній / О. О. Карлова, О. П. Яворовський // Український журнал з проблем медицини праці. - 2014. - № 4. - С. 68-76. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujpmp_2014_4_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Карлова Олена Олександрівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського