Наукова періодика України Український журнал дерматології, венерології, косметології


Diehl C. 
Use of tranexamic acid in melasma / C. Diehl // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2019. - № 3. - С. 104-112. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2019_3_18
Транексамова кислота (ТК) - давно відомий препарат, який вже тривалий час використовують для лікування або запобігання надмірної крововтрати. На початку 1950-х рр. було встановлено, що амінокислота лізин має здатність інгібувати активацію плазміногену, але цей ефект був занадто слабким для того, щоб застосовувати її у лікуванні фібринолітичних геморагічних станів. Перша згадка про застосування ТК у дерматології датована 1979 р.: вона показала хороший результат у лікуванні актинічного пруриго. У подальших дослідженнях in vitro було продемонстровано, що ТК має здатність блокувати меланогенез. Протягом 2010 р. було опубліковано результати низки досліджень з оцінки ефективності ТК у лікуванні меланодермії та еритематозно-телеангіектатичної розацеа. Спочатку цей препарат призначали системно, але згодом через можливі рідкісні, але серйозні ускладнення він був протестований для місцевого застосування. У цьому разі ТК забезпечує аналогічні результати лікування без ризику побічних ефектів. Особливий інтерес до застосування ТК у лікуванні меланодермії зумовлений тим, що вона виявляє активність на різних рівнях. Насамперед ТК пригнічує активність опасистих клітин і, як наслідок, вивільнення гістаміну. На підставі узагальнення даних огляду сучасної літератури щодо застосування ТК за меланодермії з'ясовано, що цей активний інгредієнт забезпечує хорошу ефективність у тих випадках, коли немає задовільної терапії з незначними побічними явищами. Існує 3 основних способи лікування меланодермії за допомогою ТК: пероральне і внутрішньошкірне введення та місцеве застосування. За даними проаналізованої літератури, найкращих результатів терапії можна досягти за допомогою внутрішньошкірного введення ТК (4 мг/мл на місяць) або місцевого застосування 3 % ТК (двічі на день). На сучасному етапі доступні дані про застосування ТК є обмеженими з двох причин: більшість досліджень проведено за участі представників народів Азії; немає масштабного дослідження, в якому шляхом порівняльного аналізу оцінили б ефективність цих трьох різних способів уведення препарату, що надало б змогу підтвердити (або не підтвердити) проведений аналіз даних сучасних публікацій.
  Повний текст PDF - 262.798 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Diehl C.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Diehl C. Use of tranexamic acid in melasma / C. Diehl // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2019. - № 3. - С. 104-112. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2019_3_18.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського