Наукова періодика України Український журнал дерматології, венерології, косметології


Diehl C. 
Probiotics in dermatology / C. Diehl // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2019. - № 2. - С. 99-108. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2019_2_17
Пробіотики - це живі мікроорганізми, які у разі введення в адекватних кількостях можуть принести користь для здоров'я господаря. Відомо, що їх використання позитивно впливає на ключові чинники в розвитку дерматологічних захворювань, таких як окиснювальний стрес або запалення. Найбільш популярне використання пробіотиків у дерматології відноситься до атопічного дерматиту (АД). Оскільки вже продемонстровано і широко визнано, що пробіотики можуть допомогти знизити частоту і тяжкість АД у дітей грудного віку, потрібно ще багато досліджувати його користь під час лікування АД у немовлят/дітей, а також і у дорослих. Аналогічним чином багатообіцяючі дані показують, що пробіотики можуть допомогти у випадку вугрової висипки, в загоєнні ран і відновленні тканин. Набагато менше або навіть нічого не відомо про їх потенційний ефект за інших запальних захворювань, таких як розацеа або псоріаз. Крім продемонстрованої активності в галузі фотозахисту, пробіотики, мабуть, ефективні для профілактики і навіть лікування старіння шкіри і її більш частих симптомів, таких як втрата колагену, сухість і порушення бар'єрної функції. З огляду на особливий статус шкіри її доступ для місцевого нанесення препаратів, пробіотики можуть використовуватися як системно, так і локально. Нормалізація мікрофлори кишечника з використанням пробіотиків і пребіотиків робить позитивний вплив на деякі шкірні захворювання. Необхідно здійснити певні дослідження, і пробіотики стануть щоденним рецептом в дерматології.
  Повний текст PDF - 146.708 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Diehl C.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Diehl C. Probiotics in dermatology / C. Diehl // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2019. - № 2. - С. 99-108. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2019_2_17.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського