Наукова періодика України Український журнал дерматології, венерології, косметології


Федорич П. В. 
Порівняння ефективності діагностики трихомоніазу за культуральним методом та методом полімеразної ланцюгової реакції з використанням праймерів для виявлення Trichomonas vaginalis, Trichomonas tenax та Pentatrichomonas hominis / П. В. Федорич, С. Б. Зелений, О .А. Садовська, К. В. Дудікова // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2017. - № 1. - С. 65-69. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2017_1_11
Мета роботи - дослідження й оцінка результатів виявлення трихомонад у сечостатевій системі хворих із запальними процесами сечостатевих органів за допомогою культуральної діагностики, зокрема посівів на спеціальне живильне середовище "СВТ", у порівнянні з методом полімеразної ланцюгової реакції в реальному часі (ПЛР РЧ) з використанням праймерів для виявлення Trichomonas vaginalis, Trichomonas tenax та Pentatrichomonas hominis. За допомогою методів ПЛР РЧ та посівів на спеціальне живильне середовище "СВТ" проведено дослідження біологічного матеріалу, взятого із сечостатевих органів 97 пацієнтів у процесі обстеження на урогенітальні інфекції в Шкірно-венерологічному диспансері № 1 м. Київ. За допомогою методу посіву на спеціальне живильне середовище "СВТ" Trichomonas vaginalis виявлено у 15 (15,5 %) із 97 пацієнтів. Під час дослідження за методом ПЛР РЧ цей збудник діагностовано лише у 6 (6,2 %) осіб. Разом із тим проведення ПЛР РЧ з використанням праймерів для виявлення Trichomonas tenax та Pentatrichomonas hominis надало змогу діагностувати у 9 (9,3 %) пацієнтів Trichomonas tenax та у 12 (12,4 %) і Pentatrichomonas hominis. Висновки: одночасне використання праймерів для виявлення Trichomonas vaginalis, Trichomonas tenax та Pentatrichomonas hominis надає змогу ефективніше (27,9 %) виявляти трихомонади у сечостатевій системі пацієнтів за допомогою методу ПЛР РЧ, ніж культурального, зокрема посівів на середовище "СВТ" (15,5 %). Під час діагностики трихомоніазу за допомогою культурального методу у багатьох випадках Trichomonas tenax та Pentatrichomonas hominis помилково ідентифікують як Trichomonas vaginalis. Достатньо високий рівень діагностування Trichomonas tenax та Pentatrichomonas hominis у сечостатевій системі пацієнтів свідчить про вагоме значення "альтернативних" статевих контактів, зокрема орального та анального сексу, за незахищеності бар'єрними засобами контрацепції, у виникненні та/або перебігу запальних процесів у сечостатевих органах.
  Повний текст PDF - 783.803 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Федорич П.
  • Зелений С.
  • Садовська О.
  • Дудікова К.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Федорич П. В. Порівняння ефективності діагностики трихомоніазу за культуральним методом та методом полімеразної ланцюгової реакції з використанням праймерів для виявлення Trichomonas vaginalis, Trichomonas tenax та Pentatrichomonas hominis / П. В. Федорич, С. Б. Зелений, О .А. Садовська, К. В. Дудікова // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2017. - № 1. - С. 65-69. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2017_1_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Федорич Павло Володимирович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського