Наукова періодика України Український журнал дерматології, венерології, косметології


Вірстюк Н. Г. 
Вплив препаратів розувастатину і омега-3 поліненасичених жирних кислот на клініко-лабораторні показники хворих на псоріаз на тлі метаболічного синдрому / Н. Г. Вірстюк, М. М. Никифорук, Р. Ф. Никифорук // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2016. - № 2. - С. 46-51. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2016_2_11
Мета роботи - вивчити ефективність лікування хворих на псоріаз середнього ступеня тяжкості у поєднанні з метаболічним синдромом, включаючи в комплексну терапію препарати розувастатину і омега-3 поліненасичених жирних кислот. Обстежено 100 хворих на бляшковий псоріаз середнього ступеня тяжкості на тлі метаболічного синдрому (МС). Контрольну групу склали 30 практично здорових осіб. Усіх хворих було розподілено на 4 групи: пацієнти I групи (n = 26) одержали базове лікування щодо псоріазу, II (n = 25) - терапію, як у I групі, і додатково препарат розувастатин, III (n = 25) - терапію, як у I групі, і додатково препарат омега-3 поліненасичених жирних кислот, IV (n = 24) - терапію, як у I групі, і додатково препарати розувастатин та омега-3 поліненасичених жирних кислот протягом 3 міс. Для оцінки тяжкості псоріазу використовували індекс PASI. МС діагностували за рекомендаціями International Diabetes Federation (2005). Оцінювали антропометричні показники, ліпідний спектр крові, показники C-реактивного протеїну, адипоцитокінів крові та інсулінорезистентності. Під впливом комплексної терапії з застосуванням препаратів розувастатину та омега-3 поліненасичених жирних кислот динаміка клінічних виявів псоріазу, за індексом PASI, показників ліпідного спектра, адипоцитокінів крові, запального процесу та інсулінорезистентності була найвиразнішою. Рівень загального холестерину знизився на 32,4 %, тригліцеридів - на 45,5 %, ліпопротеїдів низької густини - на 21,9 %, ліпопротеїдів дуже низької густини - на 31,9 %, вміст ліпопротеїдів високої густини зріс на 29,2 %, концентрації ендогенного інсуліну та HOMA-IR знизилися на 31,2 та 38 % відповідно (p << 0,05). Рівень лептину знизився на 58,6 %, адипонектину зріс на 39,8 % (p << 0,05). Зменшився запальний процес, за показником СРП, на 77,3 % (p << 0,05). Висновки: застосування в комплексі лікування хворих на псоріаз у поєднанні з МС препаратів розувастатину та омега-3 поліненасичених жирних кислот позитивно впливає на клініко-патогенетичні вияви псоріазу і сприяє підвищенню ефективності терапії дерматозу.
  Повний текст PDF - 736.675 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Вірстюк Н.
  • Никифорук М.
  • Никифорук Р.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Вірстюк Н. Г. Вплив препаратів розувастатину і омега-3 поліненасичених жирних кислот на клініко-лабораторні показники хворих на псоріаз на тлі метаболічного синдрому / Н. Г. Вірстюк, М. М. Никифорук, Р. Ф. Никифорук // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2016. - № 2. - С. 46-51. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2016_2_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Вірстюк Наталія Григорівна (медичні науки)
  • Никифорук Марина Михайлівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського