Наукова періодика України Український журнал дерматології, венерології, косметології


Дюдюн А. Д. 
Інтегральна роль урогенітальних інфекцій у розвитку артропатичного псоріазу / А. Д. Дюдюн, Н. М. Колева, Л. Х. Алі // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2014. - № 1. - С. 27-34. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2014_1_5
Мета роботи - визначити частоту виявлення урогенітальних інфекцій (УГІ) у хворих на артропатичний псоріаз (АП) та її вплив на перебіг основного патологічного процесу. Під спостереженням перебували 120 хворих на АП (52 жінки та 68 чоловіків) віком 25 - 67 років, середній вік становив 44 роки. Клінічну характеристику пацієнтів складено з урахуванням основного захворювання, зокрема зверталася увага на шкірні та суглобні клінічні вияви псоріазу, а також на результати комплексного обстеження на наявність урогенітальних інфекцій. У 54 (90,0 %) хворих на АП, асоційований з УГІ, основна патологія прогресувала повільно, у 23 (38,3 %) - швидко. Переважав перебіг захворювання з рецидивами псоріатичного процесу 2 рази на рік у ЗО (50 %) хворих, менше 3 разів - у 19 (31,6 %), більше 2 разів - у 9 (15,0 %), без рецидивів захворювання - у 2 (3,3 %). За результатами комплексного клініко-лабораторного обстеження у 93 (77,5 %) пацієнтів виявлено хламідійну інфекцію, у вигляді моноінфекції - у 33 (27,5 %), у комбінації з іншими урогенітальними інфекціями - у 47 (39,2 %). Трихомонадну інвазію встановлено в 40 (33,3 %) випадках, а мікоуреаплазмову інфекцію - в 17 (14,2 %). Проведені дослідження свідчать про певний взаємозв'язок псоріатичного процесу з УГІ та вказують на доцільність його подальшого всебічного вивчення. Висновки: особливості клінічних виявів УГІ у хворих на АП, асоційований з УГІ, полягають у мало- або асимптомному і тривалому перебігу захворювання з формуванням інфільтративно-проліферативних змін та фіброзного перетворення слизових органів малого таза. Клінічні суглобні вияви АП, асоційованого з УГІ, характеризуються на першому етапі розвитку хвороби потовщенням параартикулярних тканин, ознаками хронічного синовіту, який має стійкий прогресивний характер та супроводжується частими рецидивами з подальшим формуванням уражень кісткових тканин.
  Повний текст PDF - 94.026 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Дюдюн А.
  • Колева Н.
  • Алі Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Дюдюн А. Д. Інтегральна роль урогенітальних інфекцій у розвитку артропатичного псоріазу / А. Д. Дюдюн, Н. М. Колева, Л. Х. Алі // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2014. - № 1. - С. 27-34. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2014_1_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Дюдюн Анатолій Дмитрович (1952–) (медичні науки)
  • Колева Наталія Миколаївна (медичні науки)
  • Алі Ло'ай Хасан Мустафа (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського