Наукова періодика України Управління, економіка та забезпечення якості в фармації


Рибалкін М. В. 
Аналіз асортименту імуностимуляторів на фармацевтичному ринку України / М. В. Рибалкін, І. В. Демидова // Управління, економіка та забезпечення якості в фармації. - 2019. - № 4. - С. 50-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uezyaf_2019_4_8
Мета роботи - аналіз асортименту імуностимуляторів на фармацевтичному ринку України. Матеріали та методи. Асортимент імуностимуляторів проаналізовано за допомогою класифікації АТС за даними Державного реєстру лікарських засобів України станом на жовтень 2019 року. Результати. За класифікацією АТС L03A "Імуностимулятори" було визначено, що ця група складається з декількох підгруп, а саме: L03A А - колонієстимулюючі фактори, 12 препаратів (9,76 %); L03A В - препарати інтерферону, 61 препарат (49,59 %); L03A З - препарати інтерлейкіну, 0 препаратів; L03A Х - інші імуностимулятори; 50 препаратів (40,65 %). За результатами досліджень країн-виробників імуностимулюючих лікарських засобів встановлено, що основними країнами-імпортерами імуностимуляторів є: США (5,83 %), Ізраїль (4,50 %), Словенія та Швейцарія (по 3,85 %) та Німеччина (3,21 %). Українські виробники становлять 69,03 % імуностимулюючих лікарських засобів від загальної кількості. За результатами аналізу фармацевтичного ринку України імуностимулюючих лікарських засобів залежно від лікарської форми випуску було встановлено, що імуностимулятори представлені наступними видами лікарських форм: розчин для ін'єкцій - 35,03 %, ліофілізований порошок для ін'єкцій - 30,57 %, супозиторії - 10,83 %, настойка для орального застосування - 5,73 % та краплі оральні - 2,55 %. Встановлено, що в Україні не виробляється та не зареєстровано жодного комбінованого лікарського засобу з інтерфероном у вигляді супозиторіїв. Висновки: аналіз асортименту імуностимулюючих лікарських засобів на фармацевтичному ринку України показав, що лікарська форма супозиторії доволі добре представлені на ринку. А супозиторії з інтерфероном у комбінації з іншими лікарськими засобами, тобто комплексної дії, взагалі не представлені. Тому актуальною є розробка складу і технології нового вітчизняного комбінованого лікарського засобу у формі супозиторіїв на основі імуностимулятора, антифунгальних лікарських засобів та пробіотиків для лікування кандидозу.
  Повний текст PDF - 375.559 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Рибалкін М.
  • Демидова І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Рибалкін М. В. Аналіз асортименту імуностимуляторів на фармацевтичному ринку України / М. В. Рибалкін, І. В. Демидова // Управління, економіка та забезпечення якості в фармації. - 2019. - № 4. - С. 50-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uezyaf_2019_4_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Рибалкін Микола Вікторович (фармацевтичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського