Наукова періодика України Управління, економіка та забезпечення якості в фармації


Ткаченко Н. О. 
Моделювання місця і ролі соціальної відповідальності у професійній діяльності фармацевтичних фахівців / Н. О. Ткаченко, Б. П. Громовик // Управління, економіка та забезпечення якості в фармації. - 2019. - № 2. - С. 28-36. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uezyaf_2019_2_7
Мета дослідження - обгрунтування ролі соціальної відповідальності (СВ) у професійній діяльності фахівців фармації (ФФ) та методичних підходів до комплексної оцінки соціально відповідальної поведінки (СВП) ФФ як обов'язкової компоненти професійних компетентностей. Матеріали та методи - методи пошуку, аналізу та узагальнення даних інформаційних джерел, системного та порівняльного аналізу, моделювання. На підставі теоретичного узагальнення даних наукової літератури обгрунтовано місце і роль СВ у професійній діяльності ФФ, здійснено концептуальний аналіз фундаментального (особистісного) рівня СВ з інтегруванням у теоретичну площину фармацевтичної практики. Підкреслено, що впровадження концепції СВ у практичну фармацію на особистісному рівні заохотить ФФ у професійній діяльності не тільки дотримуватися законодавчих норм, а й обов'язково морально-етичних принципів, сформованих і прописаних в Етичному кодексі фармацевтичного працівника України. При цьому фармацевтична спільнота також буде зацікавлена у розробці та прийнятті законодавства з СВ, розробці механізмів контролю за його дотриманням, у методиці оцінки СВП як ФФ, так і інших суб'єктів фармації. Дослідження різних теоретичних і практичних підходів до процесу розвитку особистої СВ під час професійної підготовки дозволили запропонувати компонентну структуру підготовки соціально відповідального ФФ. Висновки: теоретично обгрунтовані та опрацьовані моделі зміщення ступенів та складових СВ у професійній діяльності ФФ та розвитку СВ ФФ з акцентом на період її формування (базовий період професійної відповідальності - період отримання фармацевтичної освіти). Встановлено, що базовому етапу СВ ФФ передує етап формування платформи ("первинної соціалізації"), на якій потім вибудовується вся система. Закріплення та вдосконалення сформованої навички СВ у закладі вищої освіти переходять у площину етапу пролонгації, під час якого розпочинається професійна діяльність. У результаті цього досягається стійка поведінка і вчинки ФФ, які відповідають інтересам, ідеалам і завданням фармацевтичної організації, фармації, суспільства і потребам саморозвитку фахівця згідно із соціально значущими цінностями, принципами і нормами.
  Повний текст PDF - 598.988 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ткаченко Н.
  • Громовик Б.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ткаченко Н. О. Моделювання місця і ролі соціальної відповідальності у професійній діяльності фармацевтичних фахівців / Н. О. Ткаченко, Б. П. Громовик // Управління, економіка та забезпечення якості в фармації. - 2019. - № 2. - С. 28-36. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uezyaf_2019_2_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Ткаченко Наталя Олександрівна (медичні науки)
  • Ткаченко Наталія Олександрівна (медичні науки)
  • Ткаченко Наталія Олександрівна (економічні науки)
  • Громовик Богдан Петрович (1957–) (фармацевтичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського