Наукова періодика України Управління, економіка та забезпечення якості в фармації


Вишневська Л. І. 
Дослідження з розробки багатокомпонентного екстракту урохолуму сухого та його фармакотехнологічних показників / Л. І. Вишневська, О. О. Шмалько, Д. П. Солдатов // Управління, економіка та забезпечення якості в фармації. - 2019. - № 2. - С. 16-21. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uezyaf_2019_2_5
Мета роботи - експериментальне обгрунтування технологічного режиму отримання багатокомпонентного екстракту сухого та дослідження його фармакотехнологічних показників. Термін "ефіроолійні" рослини з'явився у 20 - 30-х роках минулого століття і охоплює рослини, які синтезують так звані ефірні олії у підвищеній кількості. Впродовж багатьох століть людина для лікування збирала рослини у природних умовах, поступово накопичуючи невичерпний досвід народної медицини. В останні десятиліття активно використовуються різноманітні рослинні збори, суміші, екстракти, настої в офіційній медицині, у профілактичній та декоративній косметиці для зупинки кровотеч, загоювання ран, як антисептик, для регулювання діяльності шлунково-кишкового тракту, нирок, сечових шляхів, серця, як снодійні та седативні засоби, вітамінні доповнення тощо, що пов'язують насамперед з усвідомленням ефекту "м'якого" впливу рослинних продуктів, можливості довготривалого застосовування та комбінації з синтетичними засобами. В Україні нині зареєстровано 615 лікарських засобів рослинного походження з понад 200 видів рослинної сировини, що становить близько 5 % від усіх зареєстрованих, при цьому 76 % реєстраторів - вітчизняні, які випускаються переважно у вигляді твердих, рідше - рідких (настоянок, екстрактів) лікарських форм. Експериментальне обгрунтування технологічного режиму отримання багатокомпонентного екстракту сухого базувалось на дослідженні його фізико-хімічних та технологічних властивостей. Визначені фізико-хімічні та фармакотехнологічні властивості модельних зразків сухого екстракту урохолуму, а також його сумішей з допоміжними речовинами: вологість, насипну густину та насипну густину після усадки, фракційний склад. За результатами експериментальних досліджень розроблено технологію та складено технологічну схему отримання урохолуму, екстракту сухого, а також визначені критичні параметри його виробництва. Висновки: визначено фізико-хімічні та фармакотехнологічні властивості модельних зразків сухого екстракту урохолуму, а також його сумішей з допоміжними речовинами: вологість, насипну густину та насипну густину після усадки, фракційний склад. За результатами експериментальних досліджень розроблено технологію та складено технологічну схему отримання урохолуму екстракту сухого, а також визначені критичні параметри його виробництва.
  Повний текст PDF - 1.224 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Вишневська Л.
  • Шмалько О.
  • Солдатов Д.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Вишневська Л. І. Дослідження з розробки багатокомпонентного екстракту урохолуму сухого та його фармакотехнологічних показників / Л. І. Вишневська, О. О. Шмалько, Д. П. Солдатов // Управління, економіка та забезпечення якості в фармації. - 2019. - № 2. - С. 16-21. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uezyaf_2019_2_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Вишневська Лілія Іванівна (1966–) (фармацевтичні науки)
  • Шмалько Олександр Олександрович (фармацевтичні науки)
  • Солдатов Дмитро Павлович (фармацевтичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського