Наукова періодика України Управління, економіка та забезпечення якості в фармації


Білоус М. В. 
Система електронного обліку медичного майна в країнах-членах НАТО як приклад використання сучасних інформаційних логістичних систем / М. В. Білоус, О. А. Рижов, О. П. Шматенко, Д. В. Вороненко // Управління, економіка та забезпечення якості в фармації. - 2019. - № 1. - С. 33-40. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uezyaf_2019_1_6
Станом на сьогодні в нашій країні створюється єдина ефективна система логістичного забезпечення Збройних Сил (ЗС) України, інших військових формувань та правоохоронних органів як у мирний, так і у воєнний час, яка повинна функціонувати відповідно до стандартів НАТО і здатна якісно співпрацювати зі збройними силами інших держав-членів Альянсу та Євросоюзу. Дієвість такої системи визначається якістю та достовірністю інформації, що використовується для управління потоковими процесами. Тому складовою у реалізації завдань, які постали при побудові системи ефективного та раціонального використання майна у медичних підрозділах та закладах Міністерства оборони України, є формування і отримання достовірної інформації про рівень забезпеченості та ефективність використання медичного майна і техніки. Визначальне місце в такій системі належить обліковій інформації. Мета дослідження - вивчення порядку та процедури кодифікації предметів постачання (медичного майна в тому числі), якими забезпечуються ЗС України, а також розробка алгоритму пошуку матеріально-технічних засобів, до якого належить і медичне майно, в системі Головного каталога НАТО з логістики (NATO Master Catalogue of References for Logistics). Результати. Оскільки подальший напрямок розвитку ЗС України спрямований на євроатлантичну інтеграцію, наразі реалізується новий етап у формуванні системи обліку медичного майна ЗС України відповідно до стандартів НАТО. Викладено порядок та процедуру кодифікації предметів постачання (медичного майна в тому числі), якими забезпечуються ЗС України. Наочно представлений алгоритм пошуку медичного майна в системі Головного каталога НАТО з логістики (NATO Master Catalogue of References for Logistics) як приклад використання сучасних інформаційних логістичних систем. Висновки: особливої актуальності сьогодні ці питання набувають як метод оптимізації медичного постачання в ЗС України. Адже впровадження сучасних інформаційних логістичних систем на основі новітніх інформаційних технологій дозволить підняти ефективність управління матеріальними потоками в системі медичного постачання ЗС України на принципово новий рівень. Це також надасть можливість інтегрувати систему логістичного забезпечення ЗС України з відповідними системами інших складових сил оборони, дасть змогу забезпечити активну участь у реалізації спільної безпекової та оборонної політики Європейського Союзу і досягнення оперативної і технічної сумісності зі збройними силами держав-членів НАТО.
  Повний текст PDF - 665.397 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Білоус М.
  • Рижов О.
  • Шматенко О.
  • Вороненко Д.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Білоус М. В. Система електронного обліку медичного майна в країнах-членах НАТО як приклад використання сучасних інформаційних логістичних систем / М. В. Білоус, О. А. Рижов, О. П. Шматенко, Д. В. Вороненко // Управління, економіка та забезпечення якості в фармації. - 2019. - № 1. - С. 33-40. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uezyaf_2019_1_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Білоус Марія Вікторівна (фармацевтичні науки)
  • Рижов Олексій Анатолійович (1958–) (фармацевтичні науки)
  • Шматенко Олександр Петрович (фармацевтичні науки)
  • Вороненко Дмитро Володимирович (фармацевтичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського