Наукова періодика України Український терапевтичний журнал


Шипулін В. П. 
Гіполіпідемічна ефективність пробіотика Lactobacillus plantarum у пацієнтів з ішемічною хворобою серця / В. П. Шипулін, В. В. Чернявський, А. В. Неверовський, Л. М. Парунян // Український терапевтичний журнал. - 2018. - № 3-4. - С. 27-33. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UTJ_2018_3-4_7
Мета роботи - оцінка гіполіпідемічного ефекту пробіотиків на основі Lactobacillus plantarum шляхом порівняння ефективності комбінації вказаного пробіотика та симвастатину з монотерапією симвастатином у пацієнтів з ішемічною хворобою серця (ІХС). Досліджувану популяцію складали пацієнти обох статей у віці 30 - 70 років з ІХС та дисліпідемією, дослідження було проведене як відкрите, порівняльне, рандомізоване, паралельне. 46 пацієнтів було розподілено на 2 групи: основна, в якій призначався пробіотик на основі Lactobacillus plantarum та симвастатин у дозі 20 мг, і контрольна, де призначалась монотерапія симвастатином у дозі 20 мг. Дослідження тривало 13 тиж та включало 5 візитів: перші 2 скринінгові, наступні 3 - через 4, 8, 12 тиж лікування досліджуваними препаратами, протягом яких оцінювались показники ліпідограми. Первинними кінцевими змінними ефективності були рівні загального холестерину (ЗХ) та ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ) на момент завершення дослідження. Через 12 тиж спостерігалось статистично достовірне зниження рівня ЗХ (p = 0,038) та ЛПНЩ (p = 0,047) в основній групі у порівнянні з контрольною, при цьому критеріїв ефективності (зниження вихідного рівня ЗХ та ЛПНЩ через 12 тиж на 20 % і більше) вдалось досягти у пацієнтів основної групи (24,3 та 31 % відповідно), на відміну від контрольної групи (11,9 та 13,4 % відповідно). Суттєвих змін показників ліпопротеїнів високої щільності та тригліцеридів за порівняння комбінованої терапії та монотерапії симвастатином виявлено не було. Такі результати вказують на те, що пробіотичні бактерії Lactobacillus plantamm мають додатковий гіпохолестеринемічний ефект. Висновки: комбінація симвастатину та пробіотика на основі Lactobacillus plantamm є більш ефективною у зниженні рівнів ЗХ та ЛПНЩ у порівнянні з монотерапією симвастатином у пацієнтів з ІХС та дисліпідемією. Отже, застосування пробіотиків на основі Lactobacillus plantamm може бути рекомендоване як додаткова або альтернативна гіполіпідемічна терапія.
  Повний текст PDF - 995.135 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шипулін В.
  • Чернявський В.
  • Неверовський А.
  • Парунян Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шипулін В. П. Гіполіпідемічна ефективність пробіотика Lactobacillus plantarum у пацієнтів з ішемічною хворобою серця / В. П. Шипулін, В. В. Чернявський, А. В. Неверовський, Л. М. Парунян // Український терапевтичний журнал. - 2018. - № 3-4. - С. 27-33. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UTJ_2018_3-4_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шипулін Вадим Петрович (медичні науки)
  • Чернявський Володимир Володимирович (медичні науки)
  • Парунян Луіза Маісовна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського