Наукова періодика України Український терапевтичний журнал


Витриховський А. І. 
Поширеність шлуночкової екстрасистолії та явища турбулентності серцевого ритму серед осіб із серцево­судинними захворюваннями і факторами ризику виникнення серцево­судинних подій за шкалою SCORE / А. І. Витриховський // Український терапевтичний журнал. - 2017. - № 1. - С. 57-64. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UTJ_2017_1_11
Мета роботи - дослідження поширеності шлуночкової екстрасистолії та явища турбулентності серцевого ритму (TCP) у хворих з високим і дуже високим сумарним серцево-судинним ризиком за шкалою SCORE з подальшою розробкою нових підходів до прогнозування, профілактики життєво небезпечних аритмій на підставі оцінки стану та впливу на варіабельність та ТСР. Обстежено 603 пацієнти для визначення ролі варіабельності серцевого ритму (ВСР) у серцево-судинному континуумі і 319 пацієнтів для дослідження ролі ТСР в прогресуванні та формуванні раптової смерті на основі холтерівського моніторування серцевого ритму. Всіх пацієнтів було розподілено на групи: група 1 - пацієнти з ішемічною хворобою серця, але без супутніх факторів ризику, таких як куріння, ожиріння, метаболічний синдром; група 2 - хворі, які палять тютюн тривалістю більше 2 років; група 3 - пацієнти з метаболічним синдромом, без наявної ішемічної хвороби серця чи артеріальної гіпертензії; група 4 - пацієнти з метаболічним синдромом та артеріальною гіпертензією. До контрольної групи ввійшли 149 осіб. Визначення ВСР та ТСР проводилось за допомогою системи добового дослідження варіабельності і ТСР CardioSens 2008, CardioSens + V3.0 та CardioSens CS ("МЕДІКА-ХА1", Харків, Україна). Серед людей, які палять тютюн, достовірно вища поширеність як окремо шлуночкової аритмії, так і одночасно політопної шлуночкової та надшлуночкової у порівнянні з практично здоровими особами. Серед цих осіб спостерігається найвищий відсоток несприятливих шлуночкових екстрасистол, як ранньої шлуночкової екстрасистолії, так і групової, і він достовірно вищий (майже удвічі) у порівнянні з практично здоровими особами. Артеріальна гіпертензія в осіб з метаболічним синдромом недостовірно збільшує частоту шлуночкової екстрасистолії та рівень поширеності шлуночкової аритмії у порівнянні з особами без синдрому. Кожна 4-та практично здорова особа має відхилення з боку показників ТСР, а кожна 17-та - суттєві відхилення і відповідно високий ризик раптової смерті. Висновки: визначення варіабельності та турбулентності серцевого ритму є досить простим, неінвазивним та доступним скринінговим методом раннього виявлення пацієнтів із схильністю до раптової серцевої смерті в загальній популяції.
  Повний текст PDF - 844.277 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Витриховський А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Витриховський А. І. Поширеність шлуночкової екстрасистолії та явища турбулентності серцевого ритму серед осіб із серцево­судинними захворюваннями і факторами ризику виникнення серцево­судинних подій за шкалою SCORE / А. І. Витриховський // Український терапевтичний журнал. - 2017. - № 1. - С. 57-64. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UTJ_2017_1_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Витриховський Андрій Ігорович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського