Наукова періодика України Український терапевтичний журнал


Синяченко О. В. 
Ефективність лікування хворих старших вікових категорій з постімплантаційною фібриляцією передсердь / О. В. Синяченко, Д. Ю. Узун, Г. С. Такташов, Н. В. Грона // Український терапевтичний журнал. - 2016. - № 4. - С. 82-88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UTJ_2016_4_13
Мета роботи - оцінити за неішемічної патології серця у хворих старших вікових категорій з електрокардіостимулятором (ЕКС) ефективність довготривалого комплексного лікування постімплантаційної фібриляції передсердь (ФП) на тлі використання ліпосомальних препаратів, визначити смертність і якість життя пацієнтів, динаміку метаболічно-запальних чинників та складових ендотеліальної функції судин. Обстежено 387 хворих віком 65 - 80 років з імплантованим ЕКС. Серед них до дослідження було включено 46 (12 %) осіб (30 чоловіків і 16 жінок) з неішемічною постімплантаційною ФП. Час появи ФП з моменту встановлення ЕКС - до 12 міс. До дослідження ввійшли пацієнти без ознак стенозуючого атеросклерозу вінцевих артерій серця, а основними показаннями до імплантації ЕКС були атріовентрикулярна блокада II або III ступеня, синдром "тахі-бради" із синкопе, наявність бінодальної блокади. Ліпосомальні препарати як компоненти комплексної лікувальної програми у разі тривалого терміну використання за рахунок позитивних патогенетичних ефектів, спрямованих на метаболічно-запальні зсуви та порушення ендотеліальної функції судин, надають змогу суттєво знизити частоту і тривалість пароксизмів ФП після імплантації ЕКС у хворих старших вікових категорій. Фосфатидилхолін і кверцетин дозволяють за постімплантаційної ФП у літніх пацієнтів покращити стан їх серцево-судинної системи, покращити якість життя та загальну ефективність як безпосередніх, так і віддалених результатів лікування, загальмувати темпи прогресування хронічної серцевої недостатності, зменшити частоту госпіталізацій і смертності пацієнтів. Висновки: ліпосомальні препарати високоефективні у хворих старших вікових груп з постімплантаційною ФП, їх слід призначати додатково до основного медикаментозного лікування (аміодарон, beta-адреноблокатори, інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту, сартани, статини).
  Повний текст PDF - 914.663 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Синяченко О.
  • Узун Д.
  • Такташов Г.
  • Грона Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Синяченко О. В. Ефективність лікування хворих старших вікових категорій з постімплантаційною фібриляцією передсердь / О. В. Синяченко, Д. Ю. Узун, Г. С. Такташов, Н. В. Грона // Український терапевтичний журнал. - 2016. - № 4. - С. 82-88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UTJ_2016_4_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Узун Дмитро Юрійович (медичні науки)
  • Такташов Гемадій Саітович (медичні науки)
  • Такташов Гемадій Саїтович (медичні науки)
  • Грона Наталія Василівна (1980–) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського