Наукова періодика України Український радіологічний та онкологічний журнал


Узленкова Н. Є. 
Експериментальне моделювання гострих радіаційних уражень шкіри у щурів після впливу рентгенівського випромінювання / Н. Є. Узленкова, Н. Г. Скоробогатова, А. І. Кривко, О. Л. Масленнікова, І. О. Леонова // Український радіологічний журнал. - 2019. - Т. 27, вип. 3. - С. 198-201. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/URLZh_2019_27_3_9
Мета роботи - розробити експериментальну модель гострих радіаційних уражень шкіри у щурів за різних режимів впливу рентгенівського випромінювання для створення на її основі робочих протоколів терапевтичного використання мезенхімальних стромальних клітин кісткового мозку (МСК КМ). Досліди проводили на 57 статевозрілих білих нелінійних щурах-самках масою тіла 160 - 180 г, яких утримували за стандартними умовами на звичайному раціоні віварію. Локальне опромінення стегна щурів у дозах 35 і 50 Гр здійснювали на експериментальній рентгенівській установці Faxitron MultiRad 225 за обраними технічними умовами у трьох режимах (без фільтрів, фільтр 0,5 мм Al, фільтр 0,3 мм Cu). Ступінь тяжкості радіаційних уражень шкіри оцінювали за спеціально розробленою скоринг-шкалою за динамічних спостережень протягом 180 діб після опромінення. В експерименті проведено моделювання гострих радіаційних уражень шкіри у щурів за локального опромінення в дозі 35 і 50 Гр залежно від різної проникної здатності рентгенівського випромінювання. Встановлено, що локальне опромінення в дозі 50 Гр із використанням фільтра Сu товщиною 0,3 мм є оптимальним режимом впливу рентгенівського випромінювання для виникнення гострих реакцій і хронічних виразкових процесів у шкірі щурів. Розроблена експериментальна модель гострих радіаційних уражень шкіри у щурів може бути використана для створення та вдосконалення робочих протоколів МСК КМ терапії.Мета роботи - розробити експериментальну модель гострих радіаційних уражень шкіри у щурів за різних режимів впливу рентгенівського випромінювання для створення на її основі робочих протоколів терапевтичного використання мезенхімальних стромальних клітин кісткового мозку (МСК КМ). Досліди проводили на 57 статевозрілих білих нелінійних щурах-самках масою тіла 160 - 180 г, яких утримували за стандартними умовами на звичайному раціоні віварію. Локальне опромінення стегна щурів у дозах 35 і 50 Гр здійснювали на експериментальній рентгенівській установці Faxitron MultiRad 225 за обраними технічними умовами у трьох режимах (без фільтрів, фільтр 0,5 мм Al, фільтр 0,3 мм Cu). Ступінь тяжкості радіаційних уражень шкіри оцінювали за спеціально розробленою скоринг-шкалою за динамічних спостережень протягом 180 діб після опромінення. В експерименті проведено моделювання гострих радіаційних уражень шкіри у щурів за локального опромінення в дозі 35 і 50 Гр залежно від різної проникної здатності рентгенівського випромінювання. Встановлено, що локальне опромінення в дозі 50 Гр із використанням фільтра Сu товщиною 0,3 мм є оптимальним режимом впливу рентгенівського випромінювання для виникнення гострих реакцій і хронічних виразкових процесів у шкірі щурів. Розроблена експериментальна модель гострих радіаційних уражень шкіри у щурів може бути використана для створення та вдосконалення робочих протоколів МСК КМ терапії.
  Повний текст PDF - 363.356 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Узленкова Н.
  • Скоробогатова Н.
  • Кривко А.
  • Масленнікова О.
  • Леонова І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Узленкова Н. Є. Експериментальне моделювання гострих радіаційних уражень шкіри у щурів після впливу рентгенівського випромінювання / Н. Є. Узленкова, Н. Г. Скоробогатова, А. І. Кривко, О. Л. Масленнікова, І. О. Леонова // Український радіологічний журнал. - 2019. - Т. 27, вип. 3. - С. 198-201. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/URLZh_2019_27_3_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Скоробогатова Наталія Григорівна (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського