Наукова періодика України Український радіологічний журнал


Красносельський М. В. 
Перебіг післяопераційного періоду у хворих на гостру непрохідність кишечника пухлинного генезу залежно від кріоглобулінемії / М. В. Красносельський, Р. С. Шевченко, С. А. Міщан, С. М. Граматюк // Український радіологічний журнал. - 2015. - Т. 23, вип. 2. - С. 30-33. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/URLZh_2015_23_2_6
Мета роботи - визначити вплив рівня кріоглобулінемії на післяопераційний перебіг гострої кишкової непрохідності (ГКН) пухлинного генезу у хворих на колоректальний рак. Обстежено 96 хворих з ГКН пухлинного генезу. З них I основна група - 50 пацієнтів (з високим рівнем кріоглобулінів); II група порівняння - 46 хворих з нормальним рівнем кріоглобулінів. Виділення кріоглобулінів із сироватки крові проведено за допомогою методу A. E. Kalovidoris з модифікаціями. Концентрацію кріоглобулінів оцінено спектрофотометрично. Кріоглобулінемію (КГЕ) виявлено у більшості хворих (62,5 %), вони склали основну групу; у решти пацієнтів КГЕ не було - контрольна група. У більшості хворих вміст кріоглобулінів був середнім - у 55 % (298,6 +- 2,5 мг/л), що відповідає III типу КГЕ; сумнівна КГЕ - у 29 % (79,40 +-1,01 мг/л); високий вміст КГЕ (477,3 +- 48 мг/л) - у 14 % хворих, що побічно вказувало на II тип КГЕ. У хворих основної групи встановлено достовірне підвищення рівнів кріоглобулінів в середньому на 96,5 %. Основними післяопераційними ускладненнями у хворих на ГКН з кріоглобулінеміями були неспроможність анастомозів і стом, що спостерігалось у 32,5 % хворих, гнійних ускладнень операційної рани - у 17,5 % пацієнтів, кишкові нориці та післяопераційні кровотечі - у 8,2 % випадків.
  Повний текст PDF - 303.551 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Красносельський М.
 • Шевченко Р.
 • Міщан С.
 • Граматюк С.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Красносельський М. В. Перебіг післяопераційного періоду у хворих на гостру непрохідність кишечника пухлинного генезу залежно від кріоглобулінемії / М. В. Красносельський, Р. С. Шевченко, С. А. Міщан, С. М. Граматюк // Український радіологічний журнал. - 2015. - Т. 23, вип. 2. - С. 30-33. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/URLZh_2015_23_2_6.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Красносельський Микола Віллєнович (медичні науки)
 • Шевченко Ростислав Станіславович (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського