Наукова періодика України Український радіологічний та онкологічний журнал


Вороньжев І. О. 
Рентгенограметрична характеристика тяжкості перебігу пневмотораксу у дітей з екстремально малою масою тіла при використанні штучної вентиляції легень / І. О. Вороньжев, І. О. Крамний, О. П. Сорочан, Ю. А. Коломійченко // Український радіологічний журнал. - 2014. - Т. 22, вип. 3. - С. 15-20. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/URLZh_2014_22_3_4
Мета роботи - поліпшення діагностики шляхом об'єктивізації ступеня тяжкості пневмотораксу у дітей з екстремально малою масою тіла у разі використання штучної вентиляції легень (ШВЛ) за рентгенограметричними даними. Проаналізовано дані рентгенограм органів грудної клітки 23 новонароджених з екстремально малою масою тіла за використання ШВЛ, у яких діагностовано пневмоторакс (ПнТ). Рентгенологічне дослідження органів грудної клітки виконано на апараті РУМ-20М, у реанімаційному відділенні - на апаратах Polymobil-10 i Siemens 1,2-2. Питома ефективна доза як у хлопчиків, так і в дівчаток не перевищувала 2,7 мкЗ в/МАС. Для верифікації діагнозу всім хворим виконано УЗД серцево-судинної системи з використанням доплерехокардіографії, а також повне клініко-лабораторне дослідження. Описано можливості рентгенограметричного методу діагностики ступеня тяжкості ПнТ у новонароджених з екстремально малою масою тіла у разі використання ШВЛ шляхом обчислення зменшення об'єму легені, коефіцієнта зміщення середостіння та зміщення куполів діафрагми донизу. Доведено високу кореляційну залежність між ступенями тяжкості й окремими показниками, а також між показниками взагалі. Проведений аналіз надав можливість виділити та діагностувати у 47,9 % обстежених перший (легкий) ступінь тяжкості ПнТ, у 30,4 % хворих - другий і найтяжчий третій ступінь пневмотораксу - у 21,7 %. Проведені дослідження надали підстави розподілити ПнТ у новонароджених з екстремально малою масою тіла у разі використання ШВЛ за рентгенограметричними даними на 3 ступені тяжкості: за об'ємом колабування легені, ступенем зміщення діафрагми донизу; коефіцієнтом зміщення середостіння, що надало змогу об'єктивізувати оцінку одержаних даних.
  Повний текст PDF - 479.655 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Вороньжев І.
  • Крамний І.
  • Сорочан О.
  • Коломійченко Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Вороньжев І. О. Рентгенограметрична характеристика тяжкості перебігу пневмотораксу у дітей з екстремально малою масою тіла при використанні штучної вентиляції легень / І. О. Вороньжев, І. О. Крамний, О. П. Сорочан, Ю. А. Коломійченко // Український радіологічний журнал. - 2014. - Т. 22, вип. 3. - С. 15-20. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/URLZh_2014_22_3_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Вороньжев Ігор Олександрович (медичні науки)
  • Коломійченко Юрій Анатолійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського