Абдуллаєв Р. Я. 
Особливості гемодинаміки в медіальній гілці грудної артерії залежно від рівня статевих гормонів у жінок з мастопатією при аденоміозі й міомі матки / Р. Я. Абдуллаєв, Ю. Д. Гульченко, А. Х. Сибіханкулов // Український радіологічний журнал. - 2013. - Т. 21, Вип. 4. - С. 400-404. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/URLZh_2013_21_4_5
Мета роботи - вивчити гемодинаміку в медіальній гілці грудної артерії у хворих на мастопатію залежно від рівня гормонів у крові за доброякісних процесів у матці шляхом обчислення допплерометричних показників кровотоку. Порівняно результати гормонального та доплерівського дослідження 134 жінок віком 21 - 45 років, хворих на дифузну мастопатію в поєднанні з аденоміозом і міомою матки, а також без них. Визначено рівень лютропіну (ЛГ), фолітропіну (ФСГ), пролактину, прогестерону, естрадіолу в першу та другу фазу менструального циклу. В медіальній гілці грудної артерії реєстрували параметри кровотоку - пікову систолічну швидкість (ПСШ), індекс резистентності (ІР) та індекс пульсативності (ПІ). Найбільшу концентрацію пролактину, ЛГ і ФСГ зареєстровано в жінок з поєднанням аденоміозу і міоми матки і в першій фазі менструального циклу вони склали: 659,0 +- 36,7 мМО/л; 27,34 +- 3,91 МО/л і 25,6 +- 4,7МО/л відповідно. У них же найвищими були показники ІР (0,67 +- 0,04) і ПІ (1,17 +- 0,06) в першу фазу циклу. Максимальний приріст прогестерону (у 3,18 разу), ПСШ (на 36,6 %), вірогідне зниження ІР (з 0,62 до 0,52; p < 0,05) і мінімальна зміна ПІ (0,83 і 0,81) спостерігалися у жінок з міомою матки. Найнижчі величини естрадіолу (0,53 +- 0,04 і 0,39 +- 0,03 нмоль/л), ПСШ, ІР, ПІ виявлено в жінок з мастопатією без патології матки. Величина ПСШ, ІР і ПІ у них була вірогідно нижчою (p << 0,05), ніж у групі жінок з поєднанням міоми й аденоміозу. Зроблено висновки, що найбільше підвищення рівня пролактину, ЛГ і ФСГ має місце за поєднання аденоміозу та міоми матки. Рівень ЛГ і ФСГ в обох фазах менструального циклу істотно не змінюється. Зростання рівня цих гормонів підвищує індекс судинного опору, особливо ПІ, що залишається підвищеним у другу фазу циклу, на відміну від індексу ІР. Адекватне збільшення рівня прогестерону в другу фазу циклу, що відбувається за міоми, призводить до найбільшого приросту ПСШ кровотоку та нормалізації ІР у медіальній гілці грудної артерії. Найвищий рівень естрадіолу в обох фазах циклу спостерігається у пацієнток з аденоміозом матки. У них же відзначено вірогідне зменшення ІР і ПІ в другу фазу менструального циклу у порівнянні з першою.
  Повний текст PDF - 379.666 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Абдуллаєв Р.
  • Гульченко Ю.
  • Сибіханкулов А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Абдуллаєв Р. Я. Особливості гемодинаміки в медіальній гілці грудної артерії залежно від рівня статевих гормонів у жінок з мастопатією при аденоміозі й міомі матки / Р. Я. Абдуллаєв, Ю. Д. Гульченко, А. Х. Сибіханкулов // Український радіологічний журнал. - 2013. - Т. 21, Вип. 4. - С. 400-404. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/URLZh_2013_21_4_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Абдуллаєв Різван Якуб-огли (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського