Наукова періодика України Український фізичний журнал


Fionda F. 
Quarkonium production measurements with the ALICE detector at the LHC / F. Fionda // Український фізичний журнал. - 2019. - Т. 64, № 7. - С. 562-568. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UPhJ_2019_64_7_8
Передбачено, що в (ультра)релятивістських зіткненнях важких іонів сильно взаємодіюча речовина проходить фа зовий перехід до плазми кварків та глюонів (КГП), а кварконій може бути джерелом інформації щодо властивостей цієї матерії. Проте модифікація середовища, де продукується кварконій, включає також вплив холодної ядерної речовини (CNM) як екранування ядерного (брейкап) розвалу на додаток до ефектів КГП. Протон-ядерні зіткнення, в яких не очікуються утворення КГП, служать для визначення впливу холодної ядерної речовини на продукування кварконія. Вакуумне продукування кварконія моделюється в протон-протонних зіткненнях, які служать еталоном як для зіткнень важких іонів, так і для протон-ядерних зіткнень. Окрім калібровки, результати зіткнень протонів служать також орієнтиром для моделей, основаних на КХД як в пертурбативній, так і в непертурбативній областях. Детектор ALICE має унікальні для LHC можливості для вимірювання кварконіїв аж до нульового значення поперечного імпульсу. Вимірювання було виконано як для центральних, так і для передніх бистрот в каналах розпаду, відповідно, діелектрона та дімюона. Представлено новітні вимірювання продукування кварконія Колаборацією ALICE на LHC під час Сеансу-2 при різних енергіях та для різних систем.Передбачено, що в (ультра)релятивістських зіткненнях важких іонів сильно взаємодіюча речовина проходить фа зовий перехід до плазми кварків та глюонів (КГП), а кварконій може бути джерелом інформації щодо властивостей цієї матерії. Проте модифікація середовища, де продукується кварконій, включає також вплив холодної ядерної речовини (CNM) як екранування ядерного (брейкап) розвалу на додаток до ефектів КГП. Протон-ядерні зіткнення, в яких не очікуються утворення КГП, служать для визначення впливу холодної ядерної речовини на продукування кварконія. Вакуумне продукування кварконія моделюється в протон-протонних зіткненнях, які служать еталоном як для зіткнень важких іонів, так і для протон-ядерних зіткнень. Окрім калібровки, результати зіткнень протонів служать також орієнтиром для моделей, основаних на КХД як в пертурбативній, так і в непертурбативній областях. Детектор ALICE має унікальні для LHC можливості для вимірювання кварконіїв аж до нульового значення поперечного імпульсу. Вимірювання було виконано як для центральних, так і для передніх бистрот в каналах розпаду, відповідно, діелектрона та дімюона. Представлено новітні вимірювання продукування кварконія Колаборацією ALICE на LHC під час Сеансу-2 при різних енергіях та для різних систем.
  Повний текст PDF - 1.054 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Fionda F.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Fionda F. Quarkonium production measurements with the ALICE detector at the LHC / F. Fionda // Український фізичний журнал. - 2019. - Т. 64, № 7. - С. 562-568. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UPhJ_2019_64_7_8.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського