Наукова періодика України Український фізичний журнал


Бушкова В. С. 
Магнітний гістерезис і температура Кюрі нікель-хромових феритів, отриманих методом золь-гель за участі автогоріння / В. С. Бушкова // Український фізичний журнал. - 2017. - Т. 62, № 11. - С. 986-993. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UPhJ_2017_62_11_12
Нанорозмірні нікель-хромові порошки феритів із загальною формулою NiCrxFe2-xO4 синтезовано за допомогою золь-гель методу за участі автогоріння (ЗГА). Всі склади феритів мають кубічну структуру шпінелі. Середній розмір порошків знаходився в межах 23 - 43 нм. Після пресування порошків та їх спікання за температури 1573 К середній розмір кристалітів становить 65 - 83 нм. Форма петель магнітного гістерезису підтверджує, що досліджувані зразки є магніто-м'якими матеріалами завдяки низькій коерцитивній силі Hc. Залишкова індукція магнітного поля з ростом концентрації іонів Cr<^>3+ зменшується за рахунок послаблення взаємодії між підгратками шпінелі в той час, як Hc зростає. Зі збільшенням у феритових зразках іонів Cr<^>3+ зменшується значення питомої намагніченості насичення від 33,9 до 7,7 А-м<^>2-кг<^>-1, що свідчить про те, що менш магнітні іони хрому заміщають іони Fe<^>3+ в октапідгратці феритів. Магнітні моменти, розраховані з використанням двопідграткової моделі Нееля за розподілом катіонів, є дещо нижчими за значення, отримані експериментальним шляхом. Це зумовлено проявом ефекту скошених спінів і впливом товщини поверхневого шару з порушеннями магнітної структури, який знаходиться в межах 0,22 - 2,01 нм. Зі зниженням температури вимірювань до 77 К магнітні параметри феритових осердь зростають, що зумовлено їх суперпарамагнітними властивостями. Температура Кюрі спадає від 831 до 685 К із ростом ступеня заміщення.
  Повний текст PDF - 871.638 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бушкова В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бушкова В. С. Магнітний гістерезис і температура Кюрі нікель-хромових феритів, отриманих методом золь-гель за участі автогоріння / В. С. Бушкова // Український фізичний журнал. - 2017. - Т. 62, № 11. - С. 986-993. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UPhJ_2017_62_11_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бушкова Віра Степанівна (фізико-математичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського