Наукова періодика України Український неврологічний журнал


Прокопів М. М. 
Клінічні випадки синдрому опсоклонусу-міоклонусу в двох пацієнтів / М. М. Прокопів, Т. О. Щирський, Л. О. Вакуленко, В. О. Монастирський, Л. М. Трепет, Т. Е. Гайнутдінова, О. В. Куценко // Український неврологічний журнал. - 2019. - № 1. - С. 60-65. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UNJ_2019_1_12
Проаналізовано два клінічні випадки синдрому опсоклонусу-міоклонусу в чоловіків, котрі перебували на стаціонарному обстеженні та лікуванні. У першому випадку початок захворювання супроводжувався сильним запамороченням, хитанням під час ходи аж до її унеможливлення, тремором у верхніх кінцівках у разі виконання цілеспрямованих рухів і періодичним тремором у колових м'язах очей. Пацієнт захворів гостро 2 тиж тому, напередодні нічим не хворів. Вакцинацію проти кору проведено 5 міс тому. За словами пацієнта, хворобі передувала стресова ситуація. У другому випадку аналогічні симптоми також виникли раптово, але пацієнт страждав на артеріальну гіпертензію, дисліпідемію і фібриляцію передсердь. У неврологічному статусі обох пацієнтів виявлено поєднання міоклонічного гіперкінезу очей і тулуба, зниження тонусу в кінцівках, грубої статичної і динамічної атаксії. Мали місце також психоемоційні та вегетативні розлади. Пацієнтам проведено лабораторне та інструментальне дослідження. Результати не виявили чіткого зв'язку між зазначеними симптомами та інфекційними чинниками або пухлинами. Судинні, дегенеративні чи демієлінізувальні ураження головного мозку були відсутні. Проведено аналіз різних лікувальних тактик. В обох випадках відзначено позитивний ефект лікувальних тактик, але ефективність лікування залежала від терміну його початку. У виникненні опсоклонусу-міоклонусу провідну роль відіграє ураження мозочку та його зв'язків, переважно аферентних. Відсутність даних щодо патогенетичного механізму виникнення зазначеного синдрому змушує встановлювати синдромологічний діагноз і зумовлює необхідність проведення ретельної діагностики.
  Повний текст PDF - 1.238 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Прокопів М.
 • Щирський Т.
 • Вакуленко Л.
 • Монастирський В.
 • Трепет Л.
 • Гайнутдінова Т.
 • Куценко О.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Прокопів М. М. Клінічні випадки синдрому опсоклонусу-міоклонусу в двох пацієнтів / М. М. Прокопів, Т. О. Щирський, Л. О. Вакуленко, В. О. Монастирський, Л. М. Трепет, Т. Е. Гайнутдінова, О. В. Куценко // Український неврологічний журнал. - 2019. - № 1. - С. 60-65. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UNJ_2019_1_12.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Прокопів Марія Мирославівна (медичні науки)
 • Монастирський Володимир Олегович (медичні науки)
 • Куценко Олена Володимирівна (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського