Наукова періодика України Український неврологічний журнал


Прокопів М. М. 
Коморбідність мозкового інсульту за результатами прагматичного спостереження у м. Києві / М. М. Прокопів, С. В. Рогоза, Л. М. Трепет, Л. О. Вакуленко, С. Р. Пелешок, Ю. Д. Карнаух, Г. М. Літовальцева, М. Л. Царюк // Український неврологічний журнал. - 2017. - № 3. - С. 27-32. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UNJ_2017_3_5
Мета роботи - вивчити коморбідність і чинники ризику виникнення мозкового інсульту (МІ) в популяції хворих м. Київ. Проведено обстеження 1575 хворих з гострим МІ (з них 42,6 % чоловіків) віком від 26 до 100 років (середній вік - (70,5 +- 10,7) року), яких було госпіталізовано в період з 1 червня до 31 грудня 2016 р. до неврологічних відділень м. Київ. Коморбідність вивчали із використанням індексу коморбідності Чарлсон. Встановлено, що у 1102 (71,5 %) обстежених пацієнтів інсульт виник вперше. Переважали пацієнти віком 60 років і старші (84,1 %). Коморбідну патологію виявлено у 97,7 % пацієнтів. Діапазон значень за індексом Чарлсон - від 1 до 8 балів. Пацієнти з МІ, який виник уперше, мали нижче значення індексу Чарлсон (у середньому - (3,5 +- 1,5) бала) у порівнянні з пацієнтами, котрі перенесли повторний МІ ((3,8 +- 1,4) бала, p << 0,01). Значущо вищі значення індексу Чарлсон мали хворі з МІ у порівнянні з хворими з геморагічним інсультом (p = 0,012). Групи хворих із високим і низьким рівнем коморбідності за індексом Чарлсон статистично значущо відрізнялися за оцінкою за шкалою ком Глазго (p << 0,01), тяжкістю неврологічного дефіциту за шкалою NIHSS (National Institute of Health Stroke Scale) (p << 0,01) і тривалістю лікування за умов неврологічного стаціонару (p = 0,38). Лише 49 % хворих із оцінкою за індексом Чарлсон <$Esymbol У~2> бали мали сприятливий наслідок за модифікованою шкалою Ренкіна в гострий період інсульту у порівнянні із 83 % пацієнтів, у яких індекс Чарлсон становив <$Esymbol Г~1> бал (p << 0,01). Ризик летального наслідку в гострий період інсульту був пов'язаний з рівнем коморбідності за індексом Чарлсон (p << 0,01). Висновки: коморбідність, оцінена за індексом Чарлсон, пов'язана з тяжким перебігом та несприятливими наслідками гострого періоду МІ, з огляду на велику поширеність серцевої патології у хворих з МІ, більшу увагу слід приділяти профілактичним заходам, зокрема лікуванню первинного ураження серцево-судинної системи, та просвітницькій роботі серед населення.
  Повний текст PDF - 1.276 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Прокопів М.
  • Рогоза С.
  • Трепет Л.
  • Вакуленко Л.
  • Пелешок С.
  • Карнаух Ю.
  • Літовальцева Г.
  • Царюк М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Прокопів М. М. Коморбідність мозкового інсульту за результатами прагматичного спостереження у м. Києві / М. М. Прокопів, С. В. Рогоза, Л. М. Трепет, Л. О. Вакуленко, С. Р. Пелешок, Ю. Д. Карнаух, Г. М. Літовальцева, М. Л. Царюк // Український неврологічний журнал. - 2017. - № 3. - С. 27-32. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UNJ_2017_3_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Прокопів Марія Мирославівна (медичні науки)
  • Рогоза Світлана Володимирівна (медичні науки)
  • Вакуленко Людмила Олексіївна (1942–) (медичні науки)
  • Карнаух Юрій Дмитрович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського