Наукова періодика України Український неврологічний журнал


Бачинська Н. Ю. 
Когнітивні функції та особливості обміну лептину у хворих різного віку з дисциркуляторною енцефалопатією та метаболічним синдромом / Н. Ю. Бачинська, О. О. Копчак // Український неврологічний журнал. - 2016. - № 4. - С. 26-32. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UNJ_2016_4_6
Мета роботи - оцінити стан когнітивних функцій у пацієнтів у разі поєднання дисциркуляторної енцефалопатії (ДЕ) та метаболічного синдрому (МС) за умови збільшення величини відношення лептин/тригліцериди >> 2,7. Обстежено 82-х хворих на ДЕ та МС віком від 48-ми до 85-ти років. Пацієнтів було розподілено на три вікових групи: 45 - 59 років - середній вік (n = 30), 60 - 74 - похилий вік (n = 32), 75 - 89 років - старечий вік (n = 20). Усім хворим проведено загальноклінічне, неврологічне, нейропсихологічне обстеження, лабораторне та інструментальне дослідження. Ознаки лептинорезистентності (збільшення величини відношення лептин/тригліцериди >> 2,7) діагностовано у 58-ми (71 %) обстежених, відсутність виявів лептинорезистентності - у 24-х (29 %). Наявність ознак лептинорезистентності негативно впливала на загальний бал ММЗЕ, показники різних аспектів пам'яті, темпу сенсомоторних реакцій, ефективності процесів обробки інформації та уваги, функції концептуалізації, простої та ускладненої реакції вибору, швидкості мови (p << 0,001). Установлено, що у пацієнтів середнього та похилого віку з лептинорезистентністю у порівнянні з хворими відповідного віку без лептинорезистентності була статистично значущо меншою частка легких когнітивних порушень та більшою - помірних (p << 0,001), у хворих старечого віку з лептинорезистентністю у порівнянні з пацієнтами відповідного віку без лептинорезистентності статистично значущо меншою була частка помірних когнітивних порушень (p << 0,001). У 57 % з них виявлено деменцію. Висновки: збільшення величини відношення вмісту лептин/тригліцериди >> 2,7 у крові супроводжувалося погіршенням когнітивного стану в усіх вікових групах. Відсутність виявів лептинорезистентності у поєднанні з гіперлептинемією в цілому позитивно позначалася на когнітивному статусі хворих з МС усіх вікових підгруп. Зі збільшенням віку посилювалися когнітивні зміни у пацієнтів з МС, як з ознаками лептинорезистентності, так і без них.
  Повний текст PDF - 1.274 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бачинська Н.
  • Копчак О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бачинська Н. Ю. Когнітивні функції та особливості обміну лептину у хворих різного віку з дисциркуляторною енцефалопатією та метаболічним синдромом / Н. Ю. Бачинська, О. О. Копчак // Український неврологічний журнал. - 2016. - № 4. - С. 26-32. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UNJ_2016_4_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бачинська Наталія Юріївна (медичні науки)
  • Копчак Оксана Олегівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського