Наукова періодика України Український неврологічний журнал


Мілевська-Вовчук Л. С. 
Вибір оптимального методу оцінки больового синдрому в пацієнтів із хронічним поперековим больовим синдромом / Л. С. Мілевська-Вовчук // Український неврологічний журнал. - 2016. - № 2. - С. 96-100. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UNJ_2016_2_17
Мета роботи - обрати оптимальний метод оцінки больового синдрому (БС) в пацієнтів із хронічним поперековим БС для ефективного використання у повсякденній клінічній практиці. Обстежено 90 пацієнтів із дорсопатіями (код М40 - М54 за МКХ-10). Діагноз встановлювали на підставі даних клініко-неврологічного та нейровізуалізаційного обстеження. Оцінку якісних і кількісних характеристик болю проведено за допомогою візуально-аналогової шкали, опитувальника Мак-Гілла (McGill Pain Questionnaire, 1975) та короткого опитувальника болю (Brief Pain Inventory, 1994). В усіх пацієнтів провідним був хронічний поперековий БС різної інтенсивності. Захворювання характеризувалося хронічним перебігом з періодичними загостреннями. Переваги візуально-аналогової шкали: доступність, простота у застосуванні, швидкість виконання (до 1 хв), недоліки: визначення лише інтенсивності болю та відсутність інформації про його якісні характеристики. Опитувальник Мак-Гілла надає змогу оцінити не лише кількісну, а і якісну характеристику БС (сенсорний, афективний та евалюативний). Час, витрачений на оцінку болю, становив від 5-ти до 15-ти хв. Недоліки методу: містить терміни, не завжди зрозумілі пацієнтам, на результати впливають висока тривожність та особливості психотипу пацієнта. Переваги короткого опитувальника болю: швидкість та простота виконання (час, витрачений пацієнтом, - близько 5 хв), можливість застосування у пацієнтів різного віку та різних за соціальним станом, надає змогу оцінити не лише інтенсивність болю, а і його вплив на якість життя пацієнта. Висновки: одним з найоптимальніших методів оцінки БС в пацієнтів із хронічним поперековим БС можна вважати короткий опитувальник болю, який надає змогу оцінити інтенсивність болю та його вплив на якість життя пацієнта. Опитувальник Мак-Гілла можна використовувати для оцінки не лише болю, а й емоційного стану пацієнта. Візуально-аналогову шкалу доцільно застосовувати за умов обмеженого часу та за потреби систематичної оцінки болю.
  Повний текст PDF - 932.351 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Мілевська-Вовчук Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Мілевська-Вовчук Л. С. Вибір оптимального методу оцінки больового синдрому в пацієнтів із хронічним поперековим больовим синдромом / Л. С. Мілевська-Вовчук // Український неврологічний журнал. - 2016. - № 2. - С. 96-100. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UNJ_2016_2_17.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Мілевська-Вовчук Любов Станіславівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського