Наукова періодика України Український неврологічний журнал


Слинько Є. І. 
Діагностика пухлин спинномозкових корінців і нервів шийного відділу / Є. І. Слинько, Ю. В. Деркач, О. М. Хонда // Український неврологічний журнал. - 2016. - № 1. - С. 72-79. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UNJ_2016_1_13
Мета роботи - виявити діагностичні особливості пухлин спинномозкових нервів для покращання якості діагностики на ранніх етапах захворювання на підставі вивчення особливостей неврологічної картини та даних магнітно-резонансної томографії (MPT). Проаналізовано анамнестичні, клінічні та МРТ-дані 60-ти хворих з пухлинами спинномозкових корінців і нервів шийного відділу, які перебували на лікуванні в Інституті нейрохірургії ім. акад. А. П. Ромоданова НАМН України у 2006 - 2016 рр. Виділяли радикулярні сенсорні та радикулярні моторні сегментарні порушення. З часом у деяких хворих приєднувалися провідникові порушення (сенсорні та моторні). Проведено оцінку хворих за виявами больового синдрому сегментарних чутливих та моторних порушень, а також за провідниковими чутливими та моторними порушеннями. За даними МРТ-дослідження оцінювали розташування пухлин, їх розміри, особливості компресії спинного мозку або його корінців та розташування щодо кісткових структур хребта. Невриноми виявлено у 44-х, нейрофіброми - у 7-ми, периневроми - у 2-х, злоякісні пухлини периферичних нервів - у 3-х, парагангліоми - у 2-х, нейросаркому - в 1-му, гангліобластому - в 1-му спостереженні. За одержаними даними середня швидкість росту неврином становила 2,4 мм/рік (1,8 - 3,0 мм/рік) та була відносно стабільною, нейрофібром - 16 мм/рік (1,8 - 37,0 мм/рік) і була нестабільною. З часом нейрофіброми змінювали темп росту. Швидкість росту інших пухлин була значно більшою та нестабільною, але через невелику кількість цих пухлин її неможливо було оцінити. Максимальний розмір пухлин у хребтовому каналі на аксіальних MPT-зрізах становив від 21,0 до 2,5 мм, у середньому - 8,2 мм. Пухлини іноді спричиняли розширення каналу, проте воно було незначним. "Протяжність" пухлини становила від 3 до 379 мм, в одному випадку сягаючи від рівня хребця C1 до хребця C7. Розмір пухлини в міжхребцевому отворі - від 1 до 38 мм, у середньому - 15 мм. Об'єм паравертебральної пухлини становив від 2,4 до 8984,0 мм<^>3, у середньому - 892 мм<^>3. Висновки: рання діагностика пухлин спинномозкових нервів має важливе значення для визначення тактики лікування. Клінічно в усіх випадках пухлини спинномозкових нервів дебютують із сегментарних порушень. У разі зростання пухлини у хребтовому каналі до сегментарних порушень приєднуються провідникові. Головна причина діагностичних помилок - дебют пухлини сегментарними порушеннями, що утруднює диференційний діагноз із компресійними виявами дегенеративних процесів за супутньої патології хребта. Своєчасна оцінка сегментарних і провідникових порушень, які корелюють з даними МРТ, надає змогу провести ранню діагностику пухлин спинномозкових нервів, що визначає подальшу тактику хірургічного лікування.
  Повний текст PDF - 1.278 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Слинько Є.
  • Деркач Ю.
  • Хонда О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Слинько Є. І. Діагностика пухлин спинномозкових корінців і нервів шийного відділу / Є. І. Слинько, Ю. В. Деркач, О. М. Хонда // Український неврологічний журнал. - 2016. - № 1. - С. 72-79. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UNJ_2016_1_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Слинько Євгеній Ігорович (медичні науки)
  • Деркач Юрій Володимирович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського